Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS OFD'TEN MARMARİS HALKINA TEŞEKKÜR
MARMARİS OFD'TEN MARMARİS HALKINA TEŞEKKÜR

MARMARİS OFD’TEN MARMARİS HALKINA TEŞEKKÜR

Omurilik Felçlileri Marmaris Şubesi, dayanışma ile kendilerine bir minibüs kazandıran, Marmaris Halkı2 na teşekkür ederek yeni alınan aracı basına tanıttı.

Levent Korkmaz

Türkiye Omurilik felçlileri Derneği (TOFD) Marmaris Şubesi Başkanı Fatoş Ergül,
Başkan Yard. İlhan Genç, Sekreter Yeliz Ekiz Özdemir, Sayman Sevgi Tokmak ve üye Çetin Korkut Çeşme Meydanında, satın aldıkları engelliler için özel olarak tasarlanmış, minibüslerini basına tanıttılar.
 Dernek Başkanı  Fatoş Ergül ,“Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği 1998 yılında İstanbul'da kurulmuştur. Bugün Türkiye'de 1700 civarında kayıtlı üye bulunmaktadır. Marmaris'te ise Aralık 2004 'de çalışmalara başlanmış, Şubat 2005'de resmen kurulmuştur. Bugün şubemizde üye sayısı 49'dur

Çağdaş bir toplum anlayışı, sunulana ulaşabilen ve ürettiğini sunabilen özürlü bireylerin yaşatabildiği bir kent mimarisi esasına bağlıdır. Spor, güvenin kazanılması, günlük hayatın içinde olmayı sağlaması ve başarma duygusunu, yaşatması açısından gerçek bir sosyal rehabilitasyon aracıdır.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği ve buna bağlı olarak ta Marmaris Şubesi, başta omurilik felçlileri olmak üzere tüm engellilerin sorunlarının çözümü ve yeni omurilik felçlilerinin oluşmaması için hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

TOFD Marmaris Şubesine 2005 yılında en çok destek veren Belediye, Dernek, kuruluş ve kişi değerlendirilmesi sonucunda Marmaris Belediyesi, ARDER, Yeşil Marmaris, Taner Çamkır belirlenmiştir.
Bugün Dernek olarak sahibi olduğumuz minibüs 11 Mayıs 2007’de Marmaris Kaymakamlığı himayesinde düzenlenen bir gecede yapılan bağışlar ile alınmış, asansör ve iç donanımı da Marmaris Belediyesince karşılanmıştır. Bize yardımcı olan, bizleri hiçbir zaman unutmayan, yardımlarını esirgemeyen Marmaris Halkına, Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve hayırsever kişi, kurum ve kuruluşlarımıza teşekkürü borç biliriz.”dedi. (AjansSevgi)

MARMARİS OFD'TEN MARMARİS HALKINA TEŞEKKÜR
tarih Tarih: 07.03.2008, 17:43 okunma Okunma: 2260
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales