Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞTU
MARMARİS NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞTU

                 Tamamıyla vatandaş sanatçı işbirliğiyle oluşturulan, Marmaris Kültür Merkezi (MKM), törenle hizmete girdi. Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Selma Sonat’ın başkanlığındaki, Kalimerhaba Derneği bünyesinde oluşturulan MKM’nin açılışını; Marmaris Kaymakam Vekili Datça Kaymakamı Hamdi Üncü, Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren ve Sanatçı Sonat birlikte yaptılar. 

 Ata Sevgi
                      
Yaklaşık 250 sanatseverin konuk olduğu dün (20 Ekim 2010) yapılan açılışta konuşan Sanatçı Sonat  Marmaris’e yaklaşık 20 yıldır bir kültür merkezi açmak için çalıştıklarını, MKM’yi oluştururken hiçbir resmi kuruluşun destek olmadığına dikkat çekerek;” Kültür merkezimiz tamamıyl sanatsever vatandaşlarımızın desteğiyle hizmete girdi. Merkezimizde;  07 yaştan 70 yaş ötesine Tiyatro, Resim, Müzik, Dans, Gitar, Piano, Şan, Seramik, Geleneksel El Sanatları atölye çalışmalarının yanı sıra, Her Ay, Bir Tiyatro, Bir Sergi ve Bir Konser etkinliğini halkla buluşturmayı hedefledik. 1OO kişilik ışık, ses, projeksiyon ekipmanlı salonumuz ile bir Cep Tiyatrosu, Oda Orkestrası, Konser Salonu, ve tam donanımlı Güzel Sanatlar Galerisi olarak Sanatçılarımıza, hizmet vermenin yanı sıra,  MKM bu konuda talebi olan, etkinlik programı dışındaki tarihlerde salonumuzdan yararlanmak isteyen tüm sivil Toplum kuruluşları ile halkımıza açık olacaktır.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS NİHAYET KÜLTÜR MERKEZİNE KAVUŞTU
tarih Tarih: 21.10.2010, 14:55 okunma Okunma: 2469
Yorumlar
Marmarisin yıllardan beri eksikliğini yaşadığı önemli bir konuda ,kamu desteği olmaksızın böyle bir çözüm üretilmesi,sanata ve Marmaris'li sanatseverlere yapılan ciddi bir yatırımdır.
Selma Sonat hanımefendi ve emeği geçen herkese teşekkürler...
Tarih: 13.12.2010 - 11:20 | Gönderen: Fahri Mert
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales