Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS HUZUREVİ DERNEĞİ'NDEN TSM KONSERİ
MARMARİS HUZUREVİ DERNEĞİ'NDEN TSM KONSERİ

MARMARİS HUZUREVİ DERNEĞİ’NDEN TSM KONSERİ

 
 
İhsan Uludağ

Marmaris Huzurevi Derneği’nce 2003 yılında oluşturulan Musiki Dostları Grubu,   7 Temmuz 2008 Pazartesi  Saat 20.30’da Netsel Marina Marmaris ‘te bir konser verecek.

Marmaris Musiki Dostları Kurucusu M. Kamil Dürüst ;” 1924’de İstanbul, Fatih’te doğdum. Gençliğim ünlü hocalardan feyz alarak geçti. İlk hocam bestekar Yesari Asım Arsoy,  son hocam ise üstat Sadettin Kaynak olmuştur. İleri Türk  Musikisi  konservatuarı’na   devam ettim. 60 kadar bestem var.  1982 yılında çok sevdiğim Marmaris’e yerleştim.

2005 yılında gördüğüm lüzum üzerine, Marmaris’teki sanatçı dostlarımla “Marmaris Musiki Dostları” adıyla bir çalışma başlattık. Topluluk geçen 3 yıllık sürede 4 konser verdi. Çalışmalarımıza Marmaris Huzurevi bünyesindeki sanat atölyesinde devam ediyoruz.  dedi.

Programda Acemkürdi Faslı’ndan 17 eser sunulacak.

Nuray Arsoy ve Ufuk Emek ‘in sunacakları konserde; Solistler  Dicle Derman, Hüseyin Gökçek, Özlem Turhan ve Zeynep Soyer’e,  Avni Nalbantoğlu (ud), Demet Doğrusöz (Kanun), Işık Ünal (kanun), Kemal Güngör (Ney), Nihat Ulukurtlar (klasik kemençe) ve Ramazan Öztürk (ud)  sazları ile eşlik edecekler.(UludağAjans)    

MARMARİS HUZUREVİ DERNEĞİ'NDEN TSM KONSERİ
tarih Tarih: 04.07.2008, 14:25 okunma Okunma: 3123
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales