Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS FIRINLARI TEMİZ ÇIKTI
MARMARİS FIRINLARI TEMİZ ÇIKTI

             Marmaris Belediyesi zabıta ekipleri, kentte bulunan 7 fırında denetlemede bulundu.  Bir çok  fırında Ramazan Pidesi, olması gereken 300 gramdan da fazla çıktı.
           
Marmaris Belediyesi Basın Halkla ilişkiler Müdürlüğü’nden bugün verilen bilgide, “4 Ağustos Perşembe günü gerçekleştirilen denetimlerde fırınların ve çalışanların genel temizlik kurallarına uyup uymadığına, ürünlerin gramajlarının yasal ölçülerde olup olmadığına bakıldı. Fırınlarda Ramazan sofralarının vazgeçilmez gıda maddesi olan pidelerin gramajları kontrol edildi. 300 gram olması gereken pideler bir çok fırında 300 gramdan daha ağır geldi.

           
Fırın çalışanlarının tırnak kontrolleri ve kullanılan malzemelerin temizlik kontrolleri de yapıldı. Kontroller kapsamında hiçbir fırına cezai işlem uygulanmadı. Kontrollerinin süreceğini belirten Marmaris Belediyesi Zabıta Amiri Ünsal Paşalı, “Denetlemelerde amacımız vatandaşımıza en iyi ve temiz hizmeti verdirmektir. Bizler nasıl vatandaşlarımıza yardımcı oluyorsak, onların da bizlere yardımcı olması istiyoruz. Bakanlıktan izni olmayan ürünleri satın almamalarını rica ediyoruz. Vatandaşlarımız ne kadar duyarlı olursa bizim işimiz de o kadar kolaylaşır" dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS FIRINLARI TEMİZ ÇIKTI
tarih Tarih: 05.08.2011, 15:12 okunma Okunma: 1968
Yorumlar
Evet sonuç çok güzel.
Belediye adedi sadece 7 olan fırınları denetlemiş ve sorun yok. Teşekkür ediyoruz fırıncı esnafına. Peki onlarca hamur işi, imalat pişirim yapan lokanta, restaurant, otel restaurantlarının durumu ne, bunları kim nasıl denetleyecek?...
Bu sadece bir hatırlatma. Tabii ki işimiz gereği, bunları da araştırıp sorgulayacağız.
Teşekkür ederiz Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne.
Tarih: 06.08.2011 - 02:31 | Gönderen: Ata Sevgi
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales