Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS DTO ALMAN KARDEŞ OKULU AĞIRLADI
MARMARİS DTO ALMAN KARDEŞ OKULU AĞIRLADI

MARMARİS DTO ALMAN KARDEŞ OKULU AĞIRLADI

              Marmaris 75.Yıl Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi’nin, 1992 yılından beri kardeş okulu olan Alman Hermann Cladius Hauptschule Marmaris'e geldi.

 Deniz Ticaret Odası (DTO) Marmaris Şubesi Basın Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre; Alman Okulu’nun her yıl gerçekleştirdiği ziyaretleri sonrasında; Münster İl Milli Eğitim Müdürü Her E.Matiat, Hermann Cladius Okul Müdürü Her K. Rosstechern, 5 öğretmen  ve 26 öğrencinin katıldığı  bu yılki ziyaretlerinde, Deniz Ticaret Odası (DTO) Marmaris Şubesi  bir akşam yemeği verdi.

Marmaris 75. Yıl Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi Müdürü Feyzullah Özev ve Meslek Dersleri Öğretmeni Levent Can ve Alman Konukların  bir araya geldiği yemeğe   DTO Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Mengi ve eşi Alev Mengi ev sahipliği yaptı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan ve Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’da yemeğe katılan isimler arasındaydı.

            Gecede konuşan  Muğla Milli Eğitim Müdürü Aksan;”Bu tür kardeş okul birlikteliklerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve  projeyi gerçekleştiren 75. yıl Anadolu Meslek ve Kız Teknik Lisesi Müdürü Feyzullah Özev’ede katkılarından dolayı teşekkür sertifikası sundu. Aksan ayrıca Marmaris  Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi’ye de teşekkür ederek ‘Sizler gibi eğitime önem veren kurumlara ihtiyacımız var’ dedi.

Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’da konuşmasında, “  Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi’ye  teşekkür etti ve ‘Gerek Bozburunda DTO olarak eğitime açtığınız okul gerekse ilçemizdeki eğitime verdiğiniz destekle artık eğitim denilince ilk akla gelen isim ve kuruluş oluyorsunuz “ dedi.

Marmaris DTO Başkanı Hasan Mengi ‘de, ‘Deniz Ticaret Odasının öncelikleri eğitim ve çevredir. Bu anlamda elimizden geldiğince maddi manevi eğitim projelerinin arkasındayız ve destekçiyiz ‘ dedi.

Yemekte Almanya’daki kardeş okul ile  3 lü ortaklık projeleri ile Avrupa Birliği Projelerinden finansman sağlanarak karşılıklı ziyaretlerle, denizcilikle ilgili projeler üretilebileceği üzerinde görüşüldü. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS DTO ALMAN KARDEŞ OKULU AĞIRLADI
tarih Tarih: 28.05.2009, 21:23 okunma Okunma: 2673
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales