Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS CHP’DE NELER OLUYOR?
MARMARİS CHP’DE NELER OLUYOR?

                                     Düne kadar her etkinlikte 100’lerce kişiyi bir araya getiren Marmaris CHP’de neler oluyor? Etkinliklere katılım, gözle görülür bir şekilde, her geçen gün azalıyor…
              Özellikle 8 Mart 2012 Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri’nde ortaya çıkan, kamuya açık etkinliklere katılımların sürekli düşmesi, 1 Eylül Dünya Barış gününde bir kez daha ortaya çıktı. Törene, tekne turundan dönen Marmaris CKD grubunun katılımı, günün tesellisi oldu.

Ata Sevgi

                       Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Başkanlığı; 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, Atatürk Anıtı’na karanfiller bıraktı, basın açıklaması yaptı.
                         Tören anında katılımın azlığı dikkat çekerken, günün anısına tekne turu düzenleyen Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD)Marmaris Şubesi'nden 100 kişilik grubun da katılımıyla, tamamına yakını kadın olan, yaklaşık 140 kişilik grup barış gününü kutladılar.

                      CHP Marmaris İlçe Başkanı Mehmet Oktay ve Marmaris Belediye başkan Yardımcısı Halil Gökovalı’nında konuk olduğu etkinlikte, söz alan CHP İlçe Kadın Kolları Üyesi Yasemin Esin; “Barış ve Huzur İstiyoruz.” Başlıklı konuşmasında,” Türkiye’de yaşayan bütün kadınlarımıza çağrıdır.
                      Son günlerde
iyice tırmanan terör olayları, Suriye ile yaşanan gergin ortam karşısında ortaya çıkan savaş olgusu, neredeyse günde 3–4 kadının yakınları tarafından vahşice öldürüldüğü bir ortamda, kadınlar evlerinde, sokakta, ülkesinde ve dünya da barış istiyorlar. Ülkeyi yönetemeyenlere, kan ve kindarlık üzerinden siyaset yapanlara, sıkıştıkça kadın bedeni üzerinden gündem yaratanlara karşı, sevgi ve saygıyı, huzur ve güveni örgütleyecek, insanca bir yaşamın umutlarını filizlendirecek bir güce ihtiyaç var. Bu güç yaşadığımız topraklarda doğanın ve yaşamın yaratıcı gücü olan kadınlardan gelecek.
              
Yaşanan olumsuzluklara el atmanın zamanı geldi geçiyor. Ülkemize ve insanımıza sahip çıkma zamanı.
Biz kadınlar huzur istiyoruz. İnsanca yaşam istiyoruz. Çocuklarımızı gelecek kaygısı yaşamadan büyütmek istiyoruz. Sesimizi, sözümüzü birleştirmek istiyoruz. Huzur isteyen herkesi ortak değerlerimizi öne çıkararak birlikte hareket etmeye, Cumhuriyet Halk Partisi altında birleşmeye çağırıyoruz.
Bu doğrultuda; ‘’Barış, Bolluk ve Bereket için Kadınlar Siyasete’’ başlığı altında Türkiye genelinde barışa evet demek için kadınlarımızı siyasete çağırıyoruz.
                    Çalışmalarımıza sunacağınız her katkı ülkemizin geleceği açısında çok önemli. Zaman ‘’biz’’ olabilmeyi başarma zamanı. Gelin umudu hep birlikte örgütleyelim, geleceğimizi biz şekillendirelim.” Dedi. (AjansSevgi / Marmaris)
_______________

Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ 
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

 

MARMARİS CHP’DE NELER OLUYOR?
tarih Tarih: 02.09.2012, 18:41 okunma Okunma: 2817
Yorumlar
CHP nin gün gectikçe azalması, iktidar partisinin yükselişini göstermektedir.Siyasette AK Parti nin kadınlara verdiği önem de CHP tarafından örnek alınmaktadır.Bu da AK Parti nin yine basarısını göstermektedir.
Tarih: 03.09.2012 - 09:56 | Gönderen: Neşe Sarı - Datça AK Kadın Kolları Baskanı
bence chp yi katılımın az olması AKP yükselişi anlamına gelmiyor.peki AKP düzenlediği barış gününe kaç kişi katılmış.AKP bsrış günü değiş savaş günü etkinliğimi hazırlıyor
Tarih: 04.09.2012 - 15:37 | Gönderen: zehra
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales