Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI BUGÜN BELLİ OLUYOR(?)..
MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI BUGÜN BELLİ OLUYOR(?)..

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI

 BUGÜN BELLİ OLUYOR(?)..

Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar yerel seçim sandığını bu güne koydu!..

 

Ata Sevgi/ Marmaris

Ve günlerdir beklenen açıklama bugün yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi Marmaris İlçe Örgütü; bugün (6 Şubat 2009) yaptığı basın toplantısıyla, Marmaris ve belde belediye başkan adaylarını basına tanıttı. Toplantıya noktayı yine Ali Acar koydu. Marmaris Belediye Başkanı ve 29 Mart 2009 Seçimlerinde yeniden CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı  olan Ali Acar, aday tanıtım toplantısı sonrası yaptığı konuşmada, bugün (7 Şubat 2009) vereceği tanıtım kokteyline çağrı yaparak; “ Yarın Mares Otel’de gelin yeni belediye başkanını seçin!..” dedi.

            CHP İlçe Binası’nda yapılan, yaklaşık 100 partilinin de geldiği toplantıda CHP MYK Üyesi Muğla Milletvekili  Fevzi Topuz ve CHP Muğla İl Başkanı Süleyman Uslu’da katıldı.

CHP Marmaris İlçe Başkanı Yamaç Kaya adayları tek tek tanıtarak; Marmaris Belediye Başkan Adayımız Ali Acar, Armutalan Belediye Başkan Adayımız Muhammet Ünlü, İçmeler Belediye Başkan Adayımız Yavuz Çokberkit, Turunç Belediye Başkan Adayımız Ali Fuat Fidan, Bozburun Belediye Başkan Adayımız Cemil Şener ve Beldibi Belediye Başkan Adayımız Ali Erarslan.” dedi.

            CHP Muğla Milletvekili Fevzi Topuz’da yaptığı konuşmada; “ Yerel yönetimler ;  insanımızın günlük yaşadığı sorunların çözümü için ilk ulaştığı yerlerdir.  Bir siyasi parti içinde hiç kimseye “Aday olma!” diyemeyiz. İl genel meclisi üyeleri de, muhtarlarda, yerel yönetimlerin içinde yer alır.

             29 Mart seçimleri bu güne kadar olanlardan çok farklı olacaktır. Kritik bir süreçten geçmekteyiz. Düne kadar ülkemizde rejim bunalımı olmadan yaşamıştık. AKP İktidarıyla birlikte, onların yandaşları olmayan vatandaşlar bir korku içerisinde kritik bir dönem yaşamaktadır.

Ergenekon davasında üzerinde durulması gerekenler var ama aynı davaya sürüklenen, suçsuz insanlar da var. Bu davada, Susurluk failleri ile, onlara karşı mücadele eden insanlar aynı davadan yargılanmakta, rejim tehlikesi yaratılmaktadır.

 Tüm bunları dikkate alacak olan, Marmaris Halkı’nın adaylarımıza karşı güveni 29 Mart’ta ortaya çıkacaktır.” dedi. (AjansSevgi)

 

CHP Marmaris Belediye Başkan Adayı
 Ali Acar 
 
(Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü’nün Kayın biraderi)

1955 Marmaris doğumlu Ali Acar;  İlk ve orta öğrenimini Marmaris’te tamamladı. Marmaris’in ilk turizm işletmecilerinden birisi olarak sektördeki yerini aldı. Yüksek öğrenimini Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde tamamladı. Ailesine ait otel, pansiyon, kafeterya işletmelerinde iş yaşamına devam etti. Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) yönetiminde başkan yardımcısı olarak 6 yıl görev aldı. Marmaris Ticaret Odası Kurucu Üyesi olan Acar,  1999 - 2004 yılları arasında CHP’den Marmaris Belediye Meclisi Üyeliği yaptı.  

2004 yerel seçimlerine Cumhuriyet Halk Partisinden Marmaris Belediye Başkanı seçildi.Sevgi Hanım’la evli olan Acar ‘ın biri kız biri erkek iki çocuğu var.

 
CHP Armutalan Belediye Başkan Adayı 
Muhammet Ünlü
 
 ( Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın Eniştesi)

1951 Marmaris doğumlu Muhammet Ünlü; İlk ve Orta öğrenimini Marmaris'te tamamladı. 1969 yılında Muğla Sağlık Kolejini bitirdi.14 yıl sağlık memurluğu yaptıktan sonra 1983 yılında görevinden ayrılarak turizm sektöründe, aile işletmesinde yönetici olarak çalıştı. 28 Mart 2004 Yerel Seçimlerinde, CHP’den  Armutalan Belediye Başkanı seçildi. Ünlü’ Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ın ablası Şennur Hanım’la evli olup, 2 çocuk babasıdır.

 

CHP İçmeler Belediye Başkan Adayı

Yavuz Çokberkit

             1951 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlkokul öğrenimini Beşiktaş Anafartalar İlkokulu’nda, liseyi ise Şişli Kolejinde tamamladı.

Kara ve denizden akaryakıt nakliyeciliği, düğün salonu ve kafeterya işletmeciliği yaparken 1981 yılında İçmeler ’e yerleşti. İçmelerin ilk turizm yatırımcılarından biri olan Çokberkit; 1999 – 2004 yılları arası İçmeler Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 2004 yılı Yerel Seçimlerinde CHP’ den  İçmeler Belediye Başkanı seçildi. Çiğdem Hanım’la evli olan Çokberkit, iki çocuk babasıdır. 

 

CHP Turunç Belediye Başkan Adayı Ali Fuat Fidan

 

              1962 yılında Marmaris’te doğdu. Orta ve Lise eğitimini Marmaris’te tamamladı.
İyi derecede İngilizce bilen Fidan;  Restaurant ve Bar İşletmeciliği, Seyahat Acenteliği, Otelcilik, Müteahhitlik yaptı ve turizmle ilgilendi.
28 Mart 2004 seçimlerinde, CHP’den Turunç Belediye Başkanı seçilen Fidan;  Mükerrem Hanım’la evli ve iki çocuk babasıdır.

CHP Beldibi Belediye Başkan Adayı Ali Erarslan

 

              1963 Yılında Beldibi – Marmaris’ te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Marmaris’te tamamladı. 2004 Yılından bu yana Beldibi Beldesi, Karşıyaka Mahallesi Muhtarlığı’nı yapan Erarslan, seramik ustası olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. 
 
CHP Bozburun Belediye Başkan Adayı Cemil Şener

                1951 Bozburun – Marmaris doğumlu. İlköğrenimini köyünde, orta öğrenimini Marmaris’te, liseyide Muğla Sağlık Koleji'nde tamamladı. Türkiye’nin değişik yerlerinde görev yaptıktan sonra, 1987 Yılında Atandığı Bozburun Sağlık Ocağı’ndan  1996 yılında emekli oldu. Halen Başkanlığa aday olduğu Bozburun’da yaşamaktadır. 
MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI BUGÜN BELLİ OLUYOR(?)..
tarih Tarih: 07.02.2009, 03:27 okunma Okunma: 4695
Yorumlar
sayın muhammet ünlü ben eşref geçmiş bayramınızı en içten dileklerimle kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim iki sezon oteliniz nergizde çalışmıştım sıtivırt olarak inan sizleri çok özledim şimdi yine çagırsanız koşarak gelirim belki hatırlarsınız?
Tarih: 04.09.2011 - 03:00 | Gönderen: eşref arslanboga
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales