Marmaris Bülten
MARMARİSTE DATÇA'DA AKYAKA'DA DALYAN'DA NEREYE GİDİLİR NEREDE KALINIR
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS BELEDİYESİ YENİ MECLİSİ GÖREVDE
MARMARİS BELEDİYESİ YENİ MECLİSİ GÖREVDE

MARMARİS BELEDİYESİ

YENİ MECLİSİ GÖREVDE  
             Marmaris Belediye Otogarı araç çıkış ücretleri Yüzde 40 oranına düşürüldü. Daha önce 7 TL. olan minibüs çıkış ücretleri bundan sonra 2 TL. olarak alınacak. Diğer araç ücretleri de buna göre düşürülecek.
 

Ata Sevgi / Marmaris

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde yeniden oluşturulan Marmaris Belediye Meclisi ilk toplantısını bugün (11 Nisan 2009) yaptı.

           Belediye Başkanı Ali Acar başkanlığında yapılan meclis toplantısına, CHP’li Üyeler; Halil Gökovalı, Zehra Yüzak, İ. Kamil Öner, Arzu Girginç, Muzaffer Özlü, Mehmet Tokgöz, Baki Kol, H. Gökhan Uysal, Yusuf Erden ve H. Şevket Bayındır,  AKP’li Üyeler; Mustafa Karacan, Sahir Ökten, Abdüllatif Hıdır, Zehra Tavacı ve Hasan Gökmen tam kadro katıldılar.

14 Maddelik gündemin görüşüldüğü toplantıda; Meclis 1. Başkan Vekilliği’ne  Zehra Yüzak, 2. Başkan Vekilliği’ne  Baki Kol oy çokluğuyla seçildiler. Meclis Katipliği’ne de H.Gökhan Uysal ve İ. Kamil Öner yine oy çokluğuyla seçildi.

Yapılan seçimler sonucu; Marmaris ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği’ne  (MARTAB), H. Şevket Bayındır, Zehra Yüzak, Gökhan Uysal,  Yusuf Erden ve Arzu Girginç.

Marmaris Çevre Koruma  Altyapı Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği’ne (MARİÇ – BELBİR); Arzu Girginç, Muzaffer Özlü, Zehra Yüzak, H. Şevket Bayındır ve Baki Kol. Kent Konseyi ‘ne; Halil Gökovalı, İ. Kamil Öner, Baki Kol, Arzu Girginç,  ve Muzaffer Özlü. Bütçe Komisyonu’na; H. Şevket Bayındır, H. Gökhan Uysal, Zehra Yüzak ve Zehra Tavacı. İmar Komisyonu’na Arzu Girginç, Baki Kol, İ. Kamil Öner, Abdüllatif Hıdır. Marmaris Belediyesi Denizcilik Kültür Sanat Spor ve Bahar Festivali Komisyonu’na; Mehmet Tokgöz, İ. Kamil Öner ve H. Gökhan Uysal .Kıyı Ege Belediyeler Birliği Üyeliği’ne; Halil Gökovalı ve Muzaffer Özlü seçildiler.

Toplantının en ilgi çekici maddesi ise, Marmaris Belediye Otogarı araç çıkış ücretleri Yüzde 40 oranına düşürülmesi oldu. Yeni seçilen bütçe komisyonunun belirlemesiyle, otogar ücretleri Yüzde 40 düşürüldü. Başkan Acar’ın söylediğine göre; daha önce 7 TL. olan minibüslerin otogar çıkış ücretleri bundan sonra 2 TL. olarak uygulanacak. Diğer araç ücretleri de aynı oranda düşürülecek. ( AjansSevgi)

MARMARİS BELEDİYESİ YENİ MECLİSİ GÖREVDE
tarih Tarih: 12.04.2009, 00:05 okunma Okunma: 3131
Yorumlar
MARMARIS KAZANSIN..Marmaris için hayırlısı ne ise o olsun. Ali Başkan Marmarise yakışan başkan ve ekibide Marmarise yakışan bir ekiptir...ben Marmarisli'yim belki çocugum belki işi belki geleceğim marmaris de cumhuriyetçi bir insan olarak marmaris halkı zaten güvenini verdi bende aynı şekilde sonuna kadar..
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: çağrı öner
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales