Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS BASINI TESTİ KEBABIYLA TANIŞTI
MARMARİS BASINI TESTİ KEBABIYLA TANIŞTI

MARMARİS BASINI

 TESTİ KEBABIYLA TANIŞTI

            Geçtiğimiz günlerde Turban Kavşağı’nda açılan Uğrak Restaurant; Yozgat’ın ünlü Testi Kebabı’nı Marmarisliler’e sunuyor. Marmaris’in tanınmış iş adamlarından Abdullah Yıldırım, oğulları Alparslan ve  Ekrem’in,  Yozgatlı Yusuf Usta (Aslan) ile birlikte işlettikleri Uğrak Restaurant,  Testi Kebabı’nın yanı sıra, Yozgat’ın yöresel mutfağından seçkin ürünler sunuyor.

           Dün Marmaris Basını’ndan; Can Kamil – Serap Vural, Arzu Sarıtaş, Ramazan Ergen, Cihan Altut, Ata Sevgi, Cem Geçim, Sadi Tonbul, Ali Gündoğan, Ahmet Irmak, Kaan Kaya, İhsan Uludağ, Hasan Ceylan ve Uzun İnce Ersin’in katıldığı yemekte sunum yapan Yusuf Usta; “ Testi Kebabı 70’li yıllarda Yozgat’ta sadece kasapların yaptığı bir yemekti. 1974 yılında restaurant menüsüne girmesini sağladım. Marmaris öncesi 25 yıl Ankara’da bu lezzeti Özal, İnönü, Erbakan, Demirel, Türkeş gibi devlet büyüklerimize, hatta Vehbi Koç’a bile tattırdım.  Kebabımız ise  kuzu etinden hazırlanan etin sinirlerini alıyoruz sonra çeşitli baharatlarla harmanlıyoruz bize özel sos ve sebze ekleyip testiye dolduruyoruz. Testinin ağzını hamur ile kapattıktan sonra da yaklaşık 1.5 saat odun ateşinde pişiriyoruz.”dedi. Basına yapılan sunumu, Testi Kebabı seven diğer müşterilerde ilgiyle izlediler. (AjansSevgi / Marmaris) 

 

HEM İŞTE HEM AŞKTA BİRLİKTELER

Marmaris'in ilk televizyonu Kanal 48'in yeni Haber Müdürü Can Kamil Vural ve önümüzdeki günlerde nikah kıyacağı, hem asistanı hem nişanlısı Serap Vural. 

 

 

Ülker Yurdun, Yasemin Kara, Semire Yurdun, Yağmur - Yamaç Suner, Remzi - Sevil Güldür, Aybar Melek Suner, Ege Demirez.

 

Sıtkı Hasdemir, Fethi Er, Ali Ersan Kösecioğlu, Ali Ulvi Avanoğlu.

 

MARMARİS BASINI TESTİ KEBABIYLA TANIŞTI
tarih Tarih: 30.06.2009, 17:37 okunma Okunma: 6114
Yorumlar
hayatınızda ilk defa testi kebabı mı yiyorsunuz acaba ? çok merak ettim.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: yusuf / Ethimesgud - ANGARA
Gazetecilikle insanlık arasındaki noktalı çizgi Geçtiğimiz gün bir yemek davetine katılan basın çalışanlarını bir arada görmeyeli bir hayli zaman olmuştu. Aralarındaki mesafeli yaklaşım gözden kaçmasa da Sadi Tombul ve Ata Sevgi?inin espirileyle ortam birazda olsun gerginlikten uzaklaştı. Basın sadece bu tip özel davetlerde değil, önce kendi içinde bir araya galmeli. Derneğimize sahip çıkalım. Hoş sohbet ettik yedik içtik. İyi de nerede Marmaris Gazeteciler Derneği, hiç aklınıza getirdiniz mi? Bir gün kendi dernek toplantımızda buluşabilmek bir hayal mi olacak.. İşte bu akşam yemeği buzların erimesine vesile olacak kaynaşma ve dayanışmayı sağlayacak derken?Davete icabet etmeyenler adeta bir buz dağı gibi dikilmişti basın emekçilerinin karşısına, sıcak Haziran ayının o doyumsuz akşamında. Gazetecilik zor ve meşakatli bir meslek stresi de oldukça fazla. Ama bu birlik ve beraberliği kim sağlayacak? Aradan yıllar geçti bu öfke ve kin Marmaris atmosferinden mi kaynaklanır bilinmez ama havasından soluyan gazeteciler nedense aynı yolda yürüdükleri arkadaşlarıyla aynı adımı atamaz olmuşlar. Bir gün sen ileri bir gün ben ileri ile BU YOL YÜRÜNMEZ BİR DURUMA GELDİ.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Ramazan Ergen
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales