Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS ADI DENİZ VE YAŞAMIN TADI
MARMARİS ADI DENİZ VE YAŞAMIN TADI

MARMARİS ADI

DENİZ VE YAŞAMIN TADI
 
Ata Sevgi

            1 Temmuz 1926’da yürürlüğe giren Kabotaj Yasası’nın 83. Yılı, Marmaris’e yakışır şekilde, şenliklerle kutlandı.

            Dün (1 Temmuz 2009) yapılan, “1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı” kutlamalarında Kaymakam A. Serdar Polat, Aksaz Deniz Üs Komutanı Tümamiral Yalçın Kavukçuoğlu, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar,  Liman Başkanı Celal Oral,  Deniz Ticaret Odası Başkanı Hasan Mengi, CHP İlçe Başkanı Yamaç Kaya, DSP İlçe başkanı Halil İbrahim Eldemir ‘in de katıldığı Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni, vatandaşlarca ilgiyle izlendi. Protokol denize çelenk bırakarak denizcilik şenliklerini başlatmış oldu.

            Akşamüstü yapılan kutlamalarda ise, halka lokma dağıtıldı, halk oyunları gösterileri, çocuklar için palyaçolar, yelken, kürek, halat çekme, yüzme yarışları ve geleneksel yağlı direkten bayrak alma yarışı ilgiyle izlendi.

            Yarışmalarda; Halat Çekme de Marmaris Deniz Taşıyıcılar Kooperatifi Ekibi, Kürek yarışlarında Marmaris Esnaf Odası Ekibi, Top toplama da Osman Topalan, Yüzme küçüklerde Mine Uçar, yüzme büyüklerde Metin Ekşioğlu birinci oldular. (AjansSevgi / Marmaris)  

                (Not: Son İki gündür rahatsızlığımdan dolayı haber takibi yapamadığım için; bu haberde bize bilgi ve fotoğraf desteğinde bulunan, sevgili meslektaşlarım İhsan Uludağ ve Ramazan Ergen’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.)

 
 
 
 
 
 
MARMARİS ADI DENİZ VE YAŞAMIN TADI
tarih Tarih: 02.07.2009, 15:56 okunma Okunma: 2610
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales