Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE İKİNCİ EL OTOLAR OTO BORSA'DA
MARMARİS’TE İKİNCİ EL OTOLAR OTO BORSA'DA

                      Marmaris Beldibi’nde İki yıl önce açılan OTO BORSA Oto Galeri, Marmaris ve bölgede bulunan oto alıp satmak isteyenlerin, ilk uğrak yeri oldu.
                      İnternet dünyasının avantajlarıyla
Türkiye’nin hemen her yerinden  edindiği müşterilerine oto alımı satımı yapan Oto Borsa, sağladığı ücretsiz ekspertiz raporu ve  satış öncesi verdiği ücretsiz 10.000 km’lik periyodik bakım  servisiyle sektördeki ilk sıradaki yerini koruyor.
OTO ALIRKEN DOLANDIRILMAYIN!

 
           Oto Borsa İşletmecisi Faruk Açıkgözoğlu otomobil alımı satımı ile ilgili vatandaşları uyararak; otomobil sektöründe gözden kaçan bir dolandırıcık şekline dikkat çekti. Açıkgözoğlu;” Son dönemlerde sıkça duyduğumuz olaylar arasında kötü niyetli kişilerce aracın kilometre göstergesi ile oynanmakta ve alıcı kişilere, aracın az kullanıldığı görüntüsü verilmektedir. Nitelikli dolandırıcılık suçu sayılan bu işlemle birçok kişi kandırılmaktadır. Özellikle ikinci el araç alımında internetten veya araç sahiplerinden direkt alınan araçlarda bu ve benzeri problemler yaşanmaktadır. Galerilerde uzman ve güvenilir kişilerce yapılan alışverişler her zaman güvenilir ve daha karlıdır.” dedi.
            Küçük yaşlardan beri ticaretle uğraştığını dile getiren Açıkgözoğlu ayrıca verdiği bilgide;” 1990 yılına kadar Ankara’da otomotiv sektöründe faaliyet gösterdim. Uzun yıllar edindiğim bu deneyimin ardından 1990 yılında Marmaris’e yerleştim. O yıllarda Marmaris’te gözde meslekler grubunda olan kuyumculuk ve mücevherat sektörüne giriş yaptım. Çeşitli eğitimler alarak meslekte hedeflediğim başarıya ulaştım. Uluslar arası ekspertiz firması olan EGL sertifikası ile Marmaris’te bir kaç kişiden biri olarak mesleğimi icra ettim. Zamanla değişen ve kötüye giden ekonomik koşullar yüzünden patentli markam olan Azra Kuyumculuğu devrederek 2009 yılında yine otomotiv sektörüne geri döndüm.
Halen Beldibi’ndeki galerimizde Oto Borsa patentli markamızla faaliyetimize devam ediyoruz. Antika meraklısıyım. Özel koleksiyonlarımla ve özel antika araçlarımla hobi olarak gelişen bu tutkumu ticari olarak da devam ediyorum.
            Artan ÖTV oranları yüzünden, sektörel bazda önümüzdeki yılın sıkıntılı geçeceğini ve 2. El araçlara olan taleplerin artacağını tahmin ediyorum. Ayrıca hızla artan nüfus dolayısıyla her aileye birden fazla araç gerekmesi, büyümeyi hedefleyen şirketlerde birden fazla araç ihtiyacının doğmasıyla otomotiv sektöründe bir canlanma yaşanacağı da bekliyoruz.  2012 yılı  için 300 - 350 civarında alım satım hedeflerimiz var. Bizim sektörde kesinlikle güven gerektirmektedir. Konusunda uzman kişilerle çalışılması araçlar üzerinde doğru bilgiyi verebilecek danışmanların olmasına dikkat edilmelidir. Uzun yıllar edindiğim mesleki tecrübeme, teknolojinin getirdiği tüm yenilikleri de katarak hizmet veriyoruz.  Araçlar hakkında gerek teknik bilgi, gerekse piyasa ve fiyat bilgisi veriyoruz. Ekspertiz raporu hazırlıyoruz. Araçların satış öncesi ücretsiz  10 000 km. periyodik bakımını üstleniyoruz. Satış sonrası hizmetlerimiz arasında araçla ilgili oluşacak olumsuzluklarda gerekli yönlendirmeleri yaparak garanti sağladığımız konularda yardımcı oluyoruz. Ayrıca oluşabilecek memnuniyetsizliklerde takas koşulu ile değiştirme imkanı sağlıyoruz. Galerimizdeki araçların % 100’ünü Marmaris’ten alıyor % 70’ini ise Türkiye’nin çeşitli illerine satıyoruz.
             Özellikle antika araçlar ve yüksek model araçlara ilgi daha yüksek. İkinci el araç almak her zaman daha avantajlıdır. Sıfır araç alımında biliyorsunuz ki yüksek vergiler dolayısı ile plaka tescil işleminden sonra % 5 ile % 10 oranında bir değer kaybı yaşanıyor. Ayrıca araç kullanmaya yeni başlayanlar için ikinci el araç alınması her zaman daha avantajlıdır.  İkinci el araçta;  yaşı, görünümü, kilometresi önemli.
           Hepsinden önemlisi de son dönemlerde sıkça duyduğumuz, aracın düşük kilometrede gösterilerek yapılan nitelikli dolandırıcılık.
Kötü niyetli kişilerce aracın kilometre göstergesi ile oynanmakta ve alıcı kişilere, aracın az kullanıldığı görüntüsü verilmektedir. Nitelikli dolandırıcılık suçu sayılan bu işlemle birçok kişi kandırılmaktadır. Özellikle ikinci el araç alımında internetten veya araç sahiplerinden direkt alınan araçlarda bu ve benzeri problemler yaşanmaktadır. Galerilerde uzman ve güvenilir kişilerce yapılan alışverişler her zaman güvenilir ve daha karlıdır.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

 OTO BORSA Otomotiv
Faruk Açıkgözoğlu Tel. (0252) 419 12 13
0532 666 19 66
 Faks: 419 14 15
Cumhuriyet Mah. Atatürk Bulv. No.9/A-B
                 Beldibi MARMARİS
_________________________  
Marmaris'ten dünyaya İŞ DÜNYASI REHBERİ 
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

MARMARİS’TE İKİNCİ EL OTOLAR OTO BORSA'DA
tarih Tarih: 28.12.2011, 23:05 okunma Okunma: 8655
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales