Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE YAŞAM PAYLAŞINCA GÜZEL
MARMARİS’TE YAŞAM PAYLAŞINCA GÜZEL

            Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Marmaris Şubesi, engelliler komisyonu planlı etkinlik kapsamında, 17 Kasım 2012 Cumartesi günü Saklı göl tesislerinde engelliler ve aileleri için rehabilitasyon toplantısı düzenledi.
            Vakıfın Basın Sorumlusu Mukbil Gülkokan’ın verdiği bilgiye göre;”
Vakfın Engelliler Komitesinin, aylık olarak düzenlediği etkinlik; Engelli çocuklar ve ailelerinin bir araya gelmesi, kaynaşması, ortak sorunların belirlenmesi ve yasal hakları konusunda bilinçlendirilmeleri amacıyla yapılıyor.
           
Düzenlenen Rehabilitasyon toplantısına; Mert, Başak, Halime, Mehmet Ali ve Simge adlı 5 engelli çocuk ve annelerinin yanı sıra,   Marmaris devlet Hastanesinde engelli çocukların bakım ve kontrolü ile görevli Doktor Emel Demirkan, Hemşire Selma Çil ve Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Marmaris Şubesi gönüllüleri katıldılar.
            Etkinlik sonunda bir açıklama yapan Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı Marmaris Şubesi Başkanı Yasemin Tümer; “Bugün, engelli komitemizin 2.etkinliğini saklı göl tesislerinde 5 engelli çocuğumuz ve anneleri, doktorumuz, hemşiremiz ve vakıf gönüllülerimizle gerçekleştirdik.
              Özel çocuklarımız için ne yapsak azdır, onları çok önemsiyoruz, onları birer melek olarak görüyoruz. Ancak, onlara yaşları kaç olursa olsun bir bebek gibi bakan, yaşamlarını çocuklarına adamış, birbirlerinden haberleri olmayan, sorunları ortak bu özel kadınları ANNELERİ ve çocuklarını bir araya getirdiğimiz bu toplantıda; yaşamlarındaki zorlukları, sorunları, yasal hakların nasıl kazanılması gibi bilgileri aktararak bazen gülerek, bazen ağlayarak kadınca bir gün geçirdik.
            Her ayın ilk cumartesi günü tekrarlayacağımız bu özel günde katılımın her geçen gün daha da artacağına inanıyoruz, bunun için böyle özel çocuğa sahip olan herkesi bu toplantıya davet ediyoruz. Vakfımıza başvuruda bulunmaları yeterlidir. Çünkü yaşamın paylaşınca daha kolay ve daha güzel olduğunu bugün bir kez daha gördük.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)
___________________________
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ 

http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

MARMARİS’TE YAŞAM PAYLAŞINCA GÜZEL
tarih Tarih: 18.11.2012, 19:16 okunma Okunma: 2158
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales