Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS'TE NOSTALJİK KÜREK YARIŞLARI
MARMARİS'TE NOSTALJİK KÜREK YARIŞLARI

MARMARİS’TE

 NOSTALJİK KÜREK YARIŞLARI

Ata Sevgi

            Marmaris Belediyesi ve Marmaris Uluslarası Yat Kulubü (MIYC), 1 Temmuz  Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’ nda, “1.Marmaris Nostaljik Kürek Yarışları” düzenliyor. Gelecek yıllarda geleneksel hale getirilmesi düşünülen yarışlar, yerel lig oluşturularak uluslararası yarışlara dönüştürülecek.

            Marmaris Uluslar arası Yat Kulübü’nden verilen bilgide; “Marmaris Belediyesi ve Marmaris Uluslarası Yat Kulubü nün destekleri ile hazırlanan  orjinal “Marmaris Kayıkları” kullanılarak  “1.Marmaris Nostaljik Kürek Yarışları” düzenlenecektir.

            İlçemizin yerel tarihinde önemli bir sosyal halk faaliyeti olarak yeri bulunan kürek yarışları yeniden canlandırmakta ana amaç geçmişimizde sahip olduğumuz değerleri toplumumuza yeniden kazandırmak, ilçe halkımızı bir araya toplamak, yeni nesillere deniz sevgisini aşılamaktır.

            Tüm geleceği bu güzel doğa ve denize bağlı olan ilçemizin,  denizle kucaklaşması, gelecekte ilçemizin daha iyi yaşanır bir yer olması amacı ile düzenlenen etkinliğe; tüm resmi, sivil kurum personellerinden oluşan ekipler, ticari iş kollarına mensup ekipler, esnaf içersinden oluşturulacak ekipler, mahalle takımları, ailelere mensup takımlar, balıkçı arkadaşlarımız, su sporları çalışlarında oluşabilecek takımlar ve adlandıramadığımız bütün deniz sever ekipler davetlidir. Ekipler 4 kürekçi ve 1 dümenci olmak üzere 5 kişiden oluşup, 2 tekne halinde eleme usulu ile yarıştırılacaktır.

            Bu yarışlar gelecekte önce yerel lig halinde daha sonrada teknelerin standartlarının tescili yaptırılarak ulusal ve uluslararası bir sportif ve kültürel amaçlı turizm faaliyeti olarak süreklilik kazanacaktır.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

 
Bilgi İçin:                                                  (0252)

Belma Karabenli -  Marmaris Belediyesi                412 28 76

Pınar Atasoy Şen  - Marmaris Ticaret Odası  417 43 73  - (127)

Banu Pekcan -  Marmaris UluslararasıYat Kulübü 413 38 77

MARMARİS'TE NOSTALJİK KÜREK YARIŞLARI
tarih Tarih: 25.06.2009, 03:33 okunma Okunma: 2149
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales