Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE NEYE NİYET NEYE MİYED
MARMARİS’TE NEYE NİYET NEYE MİYED

            Eylül 2012’de kuruluşunu yaptığımız, adını koyduğum; tüzüğünü hazırladığım ve düzelttiğim, yılların birikimi bir hırsla, sadece toplum yararına çalışacağı ümidiyle kurucusu olduğum; Marmaris İhtiyaç Sahipleri için Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (MİYED) kuruculuğundan ve üyeliğinden, yasal müracaatları da yerine getirmek koşuluyla, en azından şimdilik Marmaris Halkı huzurunda istifa ediyorum.
            Neden mi?..
            Marmaris’te yıllardır şikayet edilen Sivil Toplum Kuruluşlarının işleyişinin hep belli bir gurubun gücünün etkisinde devam ettiği, hep belli kişilerin tekelinde yol almak zorunda kaldığı ve bundan dolayı da amaca uygun çalışmadığı – çalıştırılmadığı şikayetleriyle bu oluşuma davet edildim. Şartlı olarak ta, kurucu üye olarak kabul ettim.
………………….
    
                Ama maalesef yine değişen bir şey olmadı. Kuruluş aşamasında iğne ile kuyu kazarken, dernek kuruluşunu tamamlar tamamlamaz;  o gizli işgal güçleri hayalet gibi bir anda hortladı ve bir anda üye sayısı da, enflasyon yaşayarak aniden arttı!..
            Dernek kurulurken kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü olarak tanıtılmama rağmen; sonrasında,  ilk  oluşturulan geçici Yönetim kurulu’nda olmadığım ortaya çıktı. Yönetim kurulunu sorguladığımda; bu kez 5 kişilik yönetimde iki kişinin karı - koca olması dikkatimi çekti. “Yasaya göre uygun olabilir ama ahlaki olarak uygun mudur?” diye sorgulamama el cevap: “Uygundur” denildi.
    
            Sonrasında Sayın Dernek Kurucu ve Geçici Yönetim Kurulu Başkanı Hayat Yaraş’a sorduğumda; “Bu geçici bir durum genel kurula kadar, genel kurulda düzelir üzülme.” dedi.
               
Ve sonuç:
            Genel kurula kadar:
Anlayamadığım bir şekilde, genel kurul tarihi de dahil olmak üzere,yapılan  - yapılacak çalışmalar bana karşı titizlikle gizlendi ve MİYED’in ilk Genel Kurulu, 12 Aralık 2012 tarihinde yapıl - mış - tı.
            Genel Kurul sonrasında  Sizce
MİYED Yönetimi  kimlerden oluşturuldu?..
Kuruculardan Ben ve kurucu yönetimde olan Emine Ülker Durmaz yokuz
, o iki kişi, karı koca olan Emine - Halidun Dağlı’ ile, “Durmak yok, yola devam!” yönetimi ile devam. Malumunuz 5’li yönetimde 3 imza yeterli, artık ne kararlar alıp ne projeleri gerçekleştirecekler se…
            Tebrikler 
Sayın Yaraş Başkan: “Sen ve karı - koca Dağlı’ların  imzaları ile dernek her türlü kararı alıp uygulayabilir. Artık Ne kadar ahlaki ise…
            Marmaris İhtiyaç Sahipleri için Yardımlaşma ve Eğitim Derneği (MİYED) kuruculuğundan ve üyeliğinden, yasal müracaatları da yerine getirmek koşuluyla, en azından şimdilik Marmaris Halkı huzurunda istifa ediyorum ve kendi kendini demokratik(!) bir şekilde seçtiren MİYED Yönetim Kurulu’ndan da, istifamın kabulünü arz ediyorum… 
            SAYENİZDE BEN YOKUM ARTIK!.. Saygılarımla.
                            Gazeteci Ata Sevgi
                    MİYED eski  Kurucu Üyesi

YENİ YIL KUTLAMALARI 2013
http://www.marmarisbulten.com/Haber/YENi_YiL_KUTLAMALARi_2013/

___________________________
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ 

http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

MARMARİS’TE NEYE NİYET NEYE MİYED
tarih Tarih: 18.12.2012, 03:41 okunma Okunma: 2243
Yorumlar
ATA BEY DOĞRUSUNU SİZ BİLİRSİNİZ. KARARINIZDA MUTLAKA HAKLISINIZDIR.SAYGILAR
ANADOLU ÖZEL ÇOCUKLAR DERNEĞİ ADINA NAİM İLKAY
Tarih: 19.12.2012 - 02:16 | Gönderen: Naim İlkay
Günaydıııııııın....Zaten aynı konuda var olan ve oturmuş bir dernek varken benzerini açmak??????
(Hangisiymiş o dernek Sayın Kutengin? Lütfen eleştiri yapacaksanız daha açık olun, malumunuz biz Marmaris'in serbest kürsüsüyüz. - Bülten gazetesi)
Tarih: 18.12.2012 - 13:12 | Gönderen: ahmet kutengin
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales