Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’TE KADININ ADI VAR MI
MARMARİS’TE KADININ ADI VAR MI

Ata Sevgi
                        Marmaris’te her yıl coşkuyla  kutlamaya alışık olduğumuz 8 Mart Dünya Emekçi kadınlar Günü kutlamaları bu yıl alışılmışın aksine, oldukça sönük geçti.
                        Marmaris CHP Kadın Kolları tarafından  düzenlenen,
Geleneksel  Emekçi Kadınlar Yürüyüşü’ne katılımın azlığı dikkat çekerken, yürüyüşte yeni kurulan ve hizmet binası açılışını 8 Mart’ta yapan Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri, katılımcı çokluğuyla akıllarda kaldı.

                     
Aynı günün akşamında ise Marmaris AK Parti Kadın Kolları’nın Pineta De luxe Hotel’de düzenlediği yemekte,  Marmaris, Muğla,  İçmeler, Armutalan, Beldibi ve Datça’dan gelen yaklaşık 150 kadın kolları üyeleri, “Senede bir gün olsa da!..” diyerek, günün tadını doyasıya çıkardılar.
 
            Marmaris CHP kadın Kolları’nın 10 Mart’ta  yine Pineta De Luxe Hotel’de düzenlediği “Kadın” konulu konferansın konuşmacıları;  CHP Parti Meclisi üyesi Doç. Dr. Seyhan Erdoğdu,  ve Bodrum Halikarnas CKD Başkanı Dr. Bedriye Gürkan oldu.

            İlk konuşmacı Dr. Gürkan konuşmasında; ABD dayatması “Ilımlı İslam projesi” ve bunun uzantısı “muhafazakârlaştırma” politikaları görmezden gelinerek, bağımsızlığı, cumhuriyeti, laikliği, Mustafa Kemal’in devrim ve ilkelerini savunmayı savsaklayarak;  kadınların insan hakları mücadelesi, asla başarıya ulaşamaz.Ülkemizde, 80’li yıllarda önemli bir ivme kazanan kadın hareketi,  eşitlik savaşımında epeyce yol almıştı. Ancak son yıllarda, kazandığımız haklarımızın çoğunu yitirdiğimizi, toplumsal, kültürel, ekonomik her alanda gerilere düştüğümüzü, kadına yönelik taciz, tecavüz ve şiddetin arttığını dehşetle görüyoruz.”dedi.
            CHP Parti Meclisi Üyesi Doç. Dr. Erdoğdu da konuşmasında; AK Parti iktidarının çıkarmaya çalıştığı Arabuluculuk Yasası’nın mevcut hukuk düzenine aykırı olduğuna dikkat çekerek, bu yasanın evde, işte, sokakta kadının düşeceği anlaşmazlık halinde,  tamamen kadınların aleyhinde işleyeceğini belirtti.

                          Söz alan konuklardan Psikolog Sevil Öksüz de, günümüzde artık kadına şiddetin yalnızca erkekler tarafından değil,  zaman zaman kadının kadın şiddetine de maruz kaldığına tanık olunduğunu dile getirdi.

                          Böylesine güncel ve merak edilen konuların gündeme geldiği, yaklaşık 300 kişilik hazırlığın yapıldığı konferansa katılım 70 kişi olunca, “Marmaris’te Kadının adı var mı?” soruları akıllarda kaldı. (AjansSevgi / Marmaris) 

____________________________     
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MARMARiS_iS_DUNYASi_ve_KAMU_KURUMLARi_REHBERi/

MARMARİS’TE KADININ ADI VAR MI
tarih Tarih: 16.03.2012, 14:41 okunma Okunma: 2332
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales