Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS'TE DÜNYA SKAL GÜNÜ'NÜN 75. YILI
MARMARİS'TE DÜNYA SKAL GÜNÜ'NÜN 75. YILI

MARMARİS’TE DÜNYA SKAL GÜNÜ’NÜN 75. YILI

Ata Sevgi / İçmeler – Marmaris

            Turizm ve seyahat kollarını bir araya getiren tek uluslararası organizasyon olan , ”TOGETHER WE ARE STRONGER  (Birlikten kuvvet doğar) sloganlı,  SKAL Kulüp’ün 77. yılı Marmaris Skal Kulüp tarafından verilen bir kokteylle kutlandı.

Martı Resort Hotel’de bugün (28 Nisan 2009)  yapılan kutlamaya;  Marmaris Kaymakamı A. Serdar Polat, İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet ünlü, Marmaris Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi, GETOB Başkanı İlhan Açıkgöz, TÜRSAB Ege Bölge Müdürü Ali Gümüş’ün  yanı sıra, yaklaşık 50 turizmci katıldı.

 
          Marmaris Martı Otelleri Genel Müdürü ve Skal Marmaris Dönem Başkanı Erol Turanlıoğlu yaptığı konuşmada;”SKAL turizm ve seyahat kollarını bir araya toplayan tek sivil toplum örgütüdür.  Amacımız ve hedefimiz; sektörel dostluk ve skal kardeşliğini, “Birlikten kuvvet doğar.” sloganımızla bütünleştirmek,  kendi içerisinde iş ortamımızı artırmaktır.” dedi. (AjansSevgi)
 
A.Serdar - Derya Polat, İlknur - Yaşar Turan Çebi,
İlhan Açıkgöz. 
 
Ali Gümüş, Olcay Kuyzu, Pelin - İsmail Özbozdağ, Filiz Çeçen, Muhammet Ünlü, Hülya Kağnı.
 
 
 
 
SKAL NEDİR?

“Seyahat ve turizmin tüm kollarını bir araya getiren tek uluslararası organizasyondur. Bünyesinde, sektördeki yönetici ve üst düzey yetkililer bulunmaktadır ve bütün Skal kardeşleri yerel ve ulusal platformlarda buluşup, arkadaşlık ortamı içerisinde ortak mevzuları tartışırlar.

           İlk klüp 1932 yılında Paris’te,İskandinavya’da eğitim turunda bulunan turizm sektörü yöneticileri tarafından kurulmuştur ve uluslararası arkadaşlık ideolojisi 1934 yılında popülarite kazanmıştır. Skal uluslararası statüsünü “Association Internationale des Skal Clubs” formasyonunda ve Paris Skal Kulübü’nün başkanı olan ve “ Father of Skal” olarak bilinen Florimand Volckaert öncülüğünde kazanmıştır. 
             Bugün ise Skal, 80 ülkede 500 klüp ve 25.000 üyeye sahiptir. Diğer profesyonel organizasyonlar gibi (Rotary, Oddfellows, Lions v.b) bütün milli ve bölgesel komiteler İspanya’da, Torremolinos’da kendi sekretaryasına sahip A.I.S.C (Skal International) şemsiyesi altında toplanmıştır.

            Skal dünya kongresine katılan,Genel Kurula bağlı klüp delegeleri arasından seçilen 9 kişilik bir Yönetim Kurulu kadrosu ile yönetilmektedir. Bu beş günlük dünya kongresi her yıl değişik bir ülke tarafından yapılır ve böylece o ülkenin turizm sektöründeki potansiyeli ilk elden incelenip, değerlendirilmesi sağlanmış olur.”

MARMARİS'TE DÜNYA SKAL GÜNÜ'NÜN 75. YILI
tarih Tarih: 29.04.2009, 00:25 okunma Okunma: 5395
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales