Marmaris Bülten
MARMARİS'TE NE NEREDE TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS'TE DENİZCİLİK VE BAHAR FESTİVALİ
MARMARİS'TE DENİZCİLİK VE BAHAR FESTİVALİ

MARMARİS‘TE DENİZCİLİK

VE BAHAR FESTİVALİ

 

(Fotoğraf: Ata Sevgi) 

            Marmaris Denizcilik ve Bahar Festivali başlıyor. Dört gün sürecek etkinliklerde içinde sergiden yarışlara, gösterilerden konsere kadar birçok gösteri yer alacak. Marmaris Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “Bu gün 16 Mayıs 2009) başlayacak festival, gelenekselleşmiş etkinliklerin dışında yeni etkinliklerle de Marmarislilerin karşısında olacak.

Bu yıl festivale katılan ülkeler Ukrayna, Rusya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Bulgaristan ve  Almanya. Gösteri gruplarının sergilediği danslar arasında halk dansları, balo dansları ve modern danslar yer alıyor. İlgi çekecek diğer gösteriler ise kukla şov, bisiklet gösterisi ve Orta Çağ Müziği grubu. Gösteriler kapsamında yaklaşık 250 dansçı Marmaris’e geliyor.

Açılış Yürüyüşü 16 Mayıs Cumartesi, saat 21.00’da Atatürk Bulvarı’nda. Denizcilik ve Bahar Festivalinin ilk günü geçen senelerde olduğu gibi bu sene de açılış yürüyüşüne sahne olacak. Özel organizasyonların vazgeçilmez adresi Atatürk Caddesi yerli ve yabancı gösteri gruplarının, animasyon ekiplerinin, sporcuların renkli yürüyüşü ile şenlenecek. Yaklaşık bir saat sürecek olan yürüyüş sırasında halk oyunları ekipleri kısa gösteriler sunacak. Ketenci Otel önünden başlayacak olan yürüyüş şehir merkezine doğru devam edecek ve Atatürk Anıtını önünde son bulacak. Yerli ve yabancı gösteri grupları yürüyüşün başlamasıyla birlikte kısa aralıklarla Atatürk Bulvarının farklı noktalarında gösterilerini sunacak. Yürüyüşün sonunda ise Atatürk Meydanında gruplar sırayla sahne alarak danslarını bir kez daha sergileyecek.

Yürüyüş sırasında tüm Marmaris halkını Atatürk Bulvarının iki yanında yerini almaya davet ediyoruz. Ketenci Otel önünden başlayacak olan yürüyüş şehir merkezine doğru devam edecek ve Atatürk Anıtını önünde son bulacak.

                Festival Pikniği 17 Mayıs Pazar, saat 13.00’da Günnücek Milli Parkı’nda. Marmaris tarihinde özel bir yeri olan Günnücek Parkı halkımızı eski günlerine götürecek bir etkinliğe kucak açıyor. Gösteri gruplarının renkli dansları, kermes, köpek güzellik yarışması ile dopdolu bir gün sizi bekliyor. Sivil toplum örgütlerinin katılacağı kermes kapsamında yiyecek ve içecek masaları yöresel tatlar sunarken, dernekler gelir sağlamak amacıyla çeşitli ürünlerin satışını da yapabilecek. Köpek Güzellik Yarışması saat 13.00’de başlayacak. Sadık dostlarımız çim alan üzerinde hünerlerini sergileyecek, izleyenlere fotoğraflık kareler sunacak.
               Sihirli Gösteri 17 Mayıs Pazar, saat 21.00’da Atatürk Meydanı’nda. İllüzyonist Mandrake Kemal yepyeni şovları ve özel gösterileriyle Marmarislilerin karşısında olacak. Yaklaşık bir saat sürecek olan gösteride izleyiciler hediyeler kazanacak. Sihirli şov etkinliklere çocuklarıyla beraber katılmak isteyenler için kaçırılmaması gereken gösterilerden bir tanesi.
                 Plaj Partisi 17 Mayıs Pazar, saat 22.30’da Halk Plajı’nda. Festivalin renkli etkinliklerinden bir tanesi olan Plaj Partisi Muğla Kent Orkestrası tarafından verilecek Latin müzik konseri ile başlayacak. Gösteri gruplarını da ağırlayan plajda ateşler yakılacak, katılımcılar müzik eşliğinde denizde yapılacak su sporları gösterilerini izleyecek.
                 Denizcilik Yarışmaları 18 Mayıs Pazartesi, saat 13.00’da Halk Plajı’nda Dünyanın dört bir tarafından gelen gösteri grupları, yeteneklerini bu defa denizde ve plajda düzenlenecek sportif yarışmalarda gösterecekler. Gösteri gruplarının dansçıları arasında gerçekleştirilecek halat çekme, kano ve yüzme yarışları izleyenlere keyifli dakikalar yaşatacak.
                  Sokak Basketbolu 17 – 18 Mayıs, saat 17.00’da Denizkızı Heykeli Yat Limanı’nda. Basketbolu meydanlara taşıyan spor “Sokak Basketbolü”, her yıl olduğu gibi bu yıl da Marmarisli gençlerin çekişmeli maçlarına sahne olacak. Yat Limanı’nın güzel atmosferinde müzik eşliğinde oynanacak maçlar festivalin temposu ve heyecanı yüksek etkinliklerinden birisi.
                   Barmen Şov 18 Mayıs Pazartesi, saat 20.30’da Atatürk Meydanı’nda.  Geçtiğimiz senelerde yarışma formatında yapılan Barmen Şov, bu sene gösteri formatında yapılacak. 2009 yılının ilk aylarında Türkiye çapında düzenlenen En İyi Barmen Yarışması’nda birincilik elde eden Selami Yorulmaz ve ikinci olan Ali Alkan Atatürk Meydanı’nda yer alan sahnede müzik ve ışık eşliğinde gösterilerini sunacak. D
                   Dünya Dansları Gecesi 18 Mayıs Pazartesi, saat 21.00’da Atatürk Meydanı’nda Festivale katılan ülkelerin, birbirinden renkli gruplarını bir arada seyretmek isteyenler bu geceyi kaçırmasın. Atatürk Meydanı’nda gerçekleşecek “Dünya Dansları Gecesi”nde festivalde yer alan tüm gruplar en güzel gösterilerini sahneleyecek ve dünya danslarının en güzel örneklerini sunacaklar. Her ekibin 10-15 dakikalık gösteriler sunacağı gece yaklaşık 3 saat sürecek.
                  Sirk Gecesi 19 Mayıs Salı, saat 20.00’da Atatürk Meydanı’nda. Özellikle çocukların ama bi o kadar da büyüklerinde ilgisini çekecek sirk gösterisi festivalin kaçırılmaması gereken bir başka etkinliği. Faaliyetlerini Netsel Marina’da bulunan amfi tiyatroda sürdüren ekip, gösterilerini festivale özel olarak Atatürk Meydanı’na taşıyacaklar. En özel şovlarıyla 2 saat boyunca performans sergileyecekler.

                  Kapanış Töreni 19 Mayıs Salı, saat 22.00’da Festivale katkı sağlayan kurum, firma, sivil toplum örgütü ve kişilere teşekkür edilerek plaketlerinin sunulacağı gecede, yerli-yabancı gösteri grupları da son kez Marmarislilerin karşısına çıkacak.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris) 

MARMARİS'TE DENİZCİLİK VE BAHAR FESTİVALİ
tarih Tarih: 16.05.2009, 13:27 okunma Okunma: 3177
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales