Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS'TEKİ MUTLU ZİLELİLER
MARMARİS'TEKİ MUTLU ZİLELİLER

MARMARİS’TEKİ MUTLU ZİLELİLER

Ata Sevgi / Marmaris

Marmaris’te yaşayan Zileliler’in kurduğu, Zile ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği 2. Kuruluş yılını 24 Mart 2009' da  kutladı.

              Beldibi’ndeki Dernek Ofisi açılışında konuşan Dernek Başkanı Coşar Akman; ”Ülkemizin nadide bir şehri dünyanın turizm cenneti olan Marmaris’te yaşamaktan çok mutluyuz. Marmaris’e en az memleketimiz kadar seviyoruz. Bu yüzden Marmaris memleketimiz olarak seçtik Marmarisli olmanın sadece Marmaris’te doğmakla olmadığını biliyoruz. Çünkü İstiklal Savaşında bu topraklarda düşmüş buralarda şehit, gazi olmuş bizimde ecdatlarımız vardır.

 Bu ülke bu şehir sizindir. Bu ülke bu şehir bizimdir. Bu ülke bu memleket hepimizindir. Bu ülkeyi bu günlere hep birlikte getirdik bundan sonrada hep beraber yürüyeceğiz. Artık bu aşamadan sonra bir sivil toplum örgütü olarak, Marmaris’imizde Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkarak görevimizi yapacağız. Ama şunu da iyi bilmek gerekli, herkes görevini yapacak. Vatan görevini yapacak siyasi partiler görevini yapacak, çeşitli toplum kuruluşları görevini yapacak medya görevini yapacak, Türkiye’mize sahip çıkacağız. Sivil toplum örgütü olmak hem halka hizmet sunmaktır hem de erdemlik ve dürüstlük yarışıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımıza dürüstlük yurt sevgisi yurttaşlık bilinciyle donatılmış kuşaklar yetiştirmemiz sivil toplum örgütlerinin ortak hedefi olmalıdır. Aynı memlekette yaşayan aynı havayı teneffüs eden insanlar arasında ayrım yaparak sosyal ekonomik reformlar yapılmaz. Bu memleketi istediğimiz refah seviyesine taşıyamayız. Bizleri temsil eden siyasiler hangi kademe olurlarsa olsunlar insanları kendi çıkarları doğrultusunda yerli yabancı ayrımı yaparak hata yaparlarsa siyasi başarıları bir saman alevi gibi kısa zamanda yanar söner.

Bizler Karadeniz Bölgesi ve iç Anadolu bölgesinin birleştiği yerden yani Tokat’ın Zile kazasından muhtelif tarihlerde, çok sevdiğimiz Marmaris’e yerleştik. Derneğimizin her üyesinin canla başla ilk hedefi, turizm cenneti olan Marmaris’imize en güzel şekilde nasıl faydalı olacağımız düşüncesini ilke edinerek, hayat mücadelesi vermekteyiz. Derneğimizin tüm üyeleri ile dernek başkanları olarak her konuda iftihar etmekteyim. Ticari ahlakıyla  yaptığı tüm işlerdeki başarı ile etrafından öğünç almasından, iyi bir aile düzenin olmasından Anadolu terbiyesinin vermiş olduğu iyi niyetli mert ahlaklı büyüklerine hemşerilerimle ne kadar öğünsem ve huzurunda ne kadar teşekkür etsem azdır. Ayrıca bu hemşerilerimin arkalarını döndüklerinde hiçbir ayıplarını olmadığını kapılarına bir alacaklısın gelmediğini, çocuklarının rıskını tırnaklarıyla emeğinin karşılığı olarak onurluca kazanan bu sevgili hemşerilerime dernek başkanlığı yapmaktan sonsuz övünç ve kıvanç duymaktayım.

Zile’mizin tarihine gelince çok eski tarihlere dayanan engin zenginliklerle dolu bir tarihçesi vardır. Zile Tokat il merkezinin 70 km batısındadır. Zile ovasının orta yerinde yükselen höyüğün üzerinde ve etrafında kurulmuştur. Zile’nin kuruluşunun en önemli dönemi, milattan önce 600 yılında Kapadokya istilasıyla başlamıştır. Zile’nin Maşat isimli bölgesinde Hititler zamanından kalma sarayla ve eserler bulunmuştur. Roma İmparatorluğu zamanında, Sezar Pontus ordusunu hezimete uğratmıştır. Ve Zile’de Roma’ya tarihin en kısa mektubunu göndermiştir. ( Veni Vidi Vici) yani geldim gördüm yendim. Bu mektup halen Zile Kalesi’nin giriş kapısında bulunmaktadır. Zile’nin tarihçesinde büyükçe bir kitap olarak yazılmıştır. 

                Derneğimizin sosyal hedeflerine gelince ekonomik zorluklar içindeki başarılı çocuklarımıza burs vermek, turizm cenneti olan Marmarisimizde dil kursları açmak, doğdumuz yer olan zilenin kültür ve medeniyetini tanımak, seminer panel ve konferans gibi etkinliklerle üyelerimizi bilinçlendirmektir” dedi.

Yaklaşık 100 üyesi bulunan Coşar Akman Başkanlığındaki dernek yönetim kurulu; Başkan Yardımcısı Rıza Coşkun, Sayman Kamil Akkurt ve üyeler İsmail Acar, Çelebi Akyüz’den oluşuyor. (AjansSevgi)

 
MARMARİS'TEKİ MUTLU ZİLELİLER
tarih Tarih: 01.04.2009, 13:48 okunma Okunma: 4149
Yorumlar
Sayın zileli hemşerilerim.Sayın Coşar AKMAN başkanlığında kurmuş olduğunuz ZİLELİLER DERNEĞİnin tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olması dileğiyle,kurulması aşamasında emeği geçen tüm hemşerilerime sonsuz teşekkürlerimi sunar başarılarınızın devamını dilerim.Bu haberinizi okuyunca 16 yıl öncesi vakıf şubemizi kurarken yapmış olduğum çalışmalarım gözümün önüne geldi.İlk kurulan bu gibi sosyal faaliyetler tüm hemşerilerimizi bir araya getirirken kolay olmamaktadır.Sayın başkana bunu başardığı içinde ayrıca teşekkürlerimi sunarım.Kurmuş olduğum vakıf şubesinin 16 yıl başkanlığını yaptıktan sonra bu sene dinlenmek için başkanlığı bırakmış bulunmaktayım.Ama yine hemşerilerimle beraberim.Temmuz ayı içerisinde yeni atanan Kırıkkale Valisine TOKAT KEBABInı tattıracağız.Bizlerde bu şekilde Tokat Kültürüne hizmet etmekteyiz.Derneğinizin 2.yılını tekrar kutlar başarılarınızın devamını dilerim. Tokat Vakfı Kırıkkale Şube kurucu Başkanı D.Mehmet OCAKCIOĞLU
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: derviş mehmet ocakcıoğlu / Kırıkkale
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales