Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİSTANBUL
MARMARİSTANBUL

                       Marmaris…
                       İstanbulumuz’un kalabalık kaçışlarında; sığınak noktalarımızın yegane temsilcisi hep Güney ve tabiî ki Marmaris elbette.
            Her ne kadar İstanbul’a yakın şehirleşme, nüfus ve trafik gözlemlense de denizin coşkusu, ziyaretçi kalabalığın tatlı telaşları arasında güney hala gözbebeklerimizden.
            Gökova’ya inerken cip üzerinde saçlarımız dalganırken, Orhaniye kız kumu üzerinde ki efsanelere hayret ederken, Turgut şelalesinde su ile vals yaparken ya da Bozburun’un efsane gün batımında hayali aşkı ara dururken; hepimiz Egeli hepimiz Akdenizli, hepimiz hep kanlı canlı, gerçek olması gerektiği gibi net insanlarızdır.
             Şehirin bizden aldıklarını adeta tıka basa bir haftalık sürede, içimize kuş tüyü yastık gibi doldurmak ve bütün bir kış onda tatlı hülyalar kurmak isteriz.
            İlk kez yazarlık adaylığına soyunduktan sonra, Marmaris’te ve Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi içerisindeki ilk söyleşimde bulunmanın mutluluğu anlatılamaz…
            İzmirli kalemdaşlarım; Sayın Zeynep Batımor ve Sayın Alihan Altıtaş ile eski balık halinden dönüştürülen, ilk girişte adeta eski kervansarayları anımsatan, yer yer içinizden cıvıl cıvıl İstanbul Çiçek Pasajı hali ile esnafın hayali seslerini işitebildiğiniz, “ Dereotu, taze sarımsak geldi, somona bak!” nidaları arasında nostajli yapmak, biz duygu yüklü insanlar için sanat kadar kıymetli…
            Hareketler, değerler ve bizi bize anlatan şekiller biçimler ve olgular olmasa ne kadar kelime üretebilir yada ne kadar okunabiliriz ki?
            Üstüne üstlük Marmaris’te tatlı bir edebiyat sarhoşluğu içerisindeyken, konuklarımız arasına katılan ve bize değer verip zamanını paylaşan çok kıymetli bestekarımız rahmetli Sayın İrfan Özbakır’ın ailesi ile sohbet edebilmek te, tüm güzelliklerinde ötesindedir.

           
Pek tabii ki bunlara sebep olan, otogara beni karşılamaya kadar gelen, AjansSevgi - Bülten Gazetesi ekibinden Hayvan Hakları Temsilcisi Golden Bülten ile tanışmak, ayrı bir keyif ve tarifi imkansız güzellikti. Onun gözlerinde ki güzellik, asaletinde ki sessizlik, aslında tüm canlıların ne kadar bizden olabildiğini tekrar fısıldıyordu yürek atışlarımıza.
            Elbette  bahsetmeden geçemeyeceğim kimliklerden birisi de, AjansSevgi – Bülten Gazetesi yetkilisi Sayın Ata Sevgi  beyefendi.
            Bana değer verip; iki kelam karalamama fırsat sunduğu için tüm yardımları, nezaketi dışında bir kez daha teşekkürü borç bilirim.
            Madem bu kadar duygulandım, o zaman; duygu olmadan ne söz yazılır, ne de peşi sıra beste yapılır…
            Son sözlerimizi; sözleri değerli söz yazarımız Sayın Ülkü Aker’e ait, bestesi; cenneti mekan olsun  çok değerli unutulamaz bestakarımız, dillere pelesenk olmuş şarkıların yaratıcısı  rahmetli Sayın İrfan Özbakır ile bitirelim:
             “Gülünce gözlerinin içi gülüyor. / Kendimi senden alamıyorum…/ Bilmem bakışların neler söylüyor?/ Cesaretim yok ki soramıyorum…”
                  Yazar Emel Seçen   17/09/2013

MARMARİZTANBUL
Marmaris İzmir İstanbul 
Foto Galeri
http://www.marmarisbulten.com/Galeri/MARMARiZTANBUL_Marmaris_izmir_istanbul/

MARMARİSTANBUL
tarih Tarih: 18.09.2013, 03:07 okunma Okunma: 2806
Yorumlar
Yazınızı keyifle okudum.
Bundan sonrakilerin tiryakisi olacağım da kesin galiba...
Dikkat ettim de...
Gerçekten gülünce gözlerinizin içi gülüyor:)

Kutluyor ve İzmir'den sevgilerimi gönderiyorum.
Tarih: 18.09.2013 - 11:42 | Gönderen: nur saylan
Sevgili Nur Saylan
Yüreğinize dokunur olmak ne büyük onurdur...
Güzel İzmir e sonsuz sevgimle...
Tarih: 19.09.2013 - 12:49 | Gönderen: Emel Seçen
Bu ne guzel,simsicak icimize akiveren duygu yuklu kalemdir... okurken cocuklugumda bir donemin gectigi yerlerden tekrar gecer gibi oldum...hos geldiniz...yazilarinizla Marmaris Bulten renklenecek,bizlerde zevkle okuyacagiz kesin...Tebrikler ve basarilar!
Tarih: 22.09.2013 - 00:48 | Gönderen: Nur Niemela Idaho USA
Sevgili Nur Niemela Idaho
İki Nur arasında mesaj bereketi!

Nur Hanım,İstanbul'daki kendi günlük iş yoğunluğumdan, her gün baktığım "yorum" kısmına gelemediğim gün yazmışsınız.Şimdi fark ettim. Sevgili Ata Bey hatırlattı. Ben henüz amatörüm ancak bir o kadar da heyecanla...acaba ne yazıldı. ne yorum yapıldı? diye pır pır uçuyorum...
Bambaşka bir kıtadan, Amerika'dan yorum almak en az memleketimden gelecek yorum kadar değerlidir. Üstelik orada nefes alan bizden bir canana can olabildiysem..
Diyorsunuz ya "çocukluğumda bir dönemin geçtiği yerlerden tekrar geçer gibi oldum" demek ki birlikte çok yol kat edeceğiz. Ne mutlu bana... Bu arada :) fark ettim Soyadınızda ismim gizli Niemele :)
Hoşbulduk efendim ! Hoşbulduk...
Güzel ülkemden
Güzel İstanbul'umdan
Sonsuz sevgimle...
Tarih: 27.09.2013 - 22:14 | Gönderen: EMEL SEÇEN
Emel Hanım, yazılarınız tiryakilik yapıyor. Çok güzel bir üslubunuz var, kutluyorum.

Tarih: 01.07.2014 - 02:39 | Gönderen: Nesibe Müsevitoğlu
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales