Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MARMARİS’E ENGELLİLER KÖYÜ KURULUYOR
MARMARİS’E  ENGELLİLER KÖYÜ KURULUYOR

                 Marmaris’te engelliler köyü kurmak amacıyla kurulan; Marmaris Engelliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Kültür ve Eğitim Derneği (MENDER), 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, Yüzde 12 adlı tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturdu.  
              
Elegance Otel salonunda, engelli sanatçılardan oluşan Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu oyuncularının sergilediği iki perdelik komedi türündeki oyun, izleyicilerden büyük beğeni aldı ve dakikalarca alkışlandı.

                
Gösteri sonrasında MENDER’ in başlattığı tekerlek li sandalye - kapak kampanyasına destek olan; Grand Paşa Otel, Clup Anastasia, Marmaris Park Otel, Martı La Perla Otel, TURSAB Marmaris Yürütme Kurulu Başkanlığı, Turunç Belediyesi, Güven Bulguroğlu, Serpil Yaylalı, Julian Otel, Bedensel Engelliler Sanat Eğitim Merkezi, NOA Şirketler Grubu, BİLMED Medikal, Elegance Otel, ARB Şirketi, Destek Bilgisayar ve Fatma Ergül’e teşekkür belgeleri verildi.
               
Söz alan MENDER Başkanı Şennur Ünlü; ”Toplumda bazı insanlarımız doğuştan veya hayatın akışı içinde meydana gelen talihsiz olaylar neticesinde, hayatlarını fiziksel ya da zihinsel engelleriyle sürdürmek zorunda kalmaktadır. Özürlülük hali hiç kimsenin kendi tercihi olmadığı gibi, sağlıklı insanların da bu duruma düşmesi muhtemeldir. Özürlü insanların sorunlarına sağlıklı ve kalıcı çözüm üretilmesi yerel yönetimlerin yanı sıra sivil toplum örgütlerinin ve tüm vatandaşlarımızın gayretleriyle mümkün olabilir.
             
 Özürlü vatandaşlarımız, durumlarından dolayı umutsuzluğa kapılmayarak, sosyal, kültürel ve ekonomik hayata katıldıkları takdirde, yaşama sevinçleri artacak ve hayata olan bağlılıkları güçlenecektir. Bu bağlamda bizde engellilerimiz için bir engelli köyü yapmak için yola çıktık ve ilk olarak bu derneği kurduk. Şu anda bu köy için araştırmalarımıza devam ediyoruz. İnanıyorum ki bu rüyayı en kısa zamanda gerçekleştireceğiz.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

MARMARİS’E  ENGELLİLER KÖYÜ KURULUYOR
tarih Tarih: 05.12.2010, 15:38 okunma Okunma: 2083
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales