Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
MADDE BAĞIMLILIĞINA KARŞI KARARLI OLMALIYIZ
MADDE BAĞIMLILIĞINA KARŞI KARARLI OLMALIYIZ

             MADDE BAĞIMLILIĞINA KARŞI KARARLI OLMALIYIZ

Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu; 1 – 7 Mart Yeşilay Haftası’nın 55. Yılında, “ 5 Mart 1920 tarihinde Ord. Prof. Dr. Mahzar OSMAN’ın önderliğinde, Hilali Aholar adıyla kurulan Yeşilay, 1934 yılında kamu yararına hizmet veren bir dernek haline getirildi. 

            1953 yılından beri de ülkemiz genelinde 1 – 7 Mart tarihlerini içine alan hafta “Yeşilay Haftası” olarak kutlanıyor. Sağlıklı bir toplumun oluşturulmasında, toplumu oluşturan bireylerin sağlığı birinci derecede hayati önem arz etmektedir. Sigara ve alkollü içecekler dahil olmak üzere bireylerde madde bağımlılığına neden olan alışkanlıkların önlenmesi için Yeşilay Derneği, çeşitli kişiler ve kuruluşlarla işbirliği içinde başarılı çalışmalar yapmaktadır.

            Muğla’da, İl Emniyet Müdürlüğü - Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ile İl Sağlık ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliğinde İl genelindeki okullarda uygulanan, madde bağımlılığına karşı “Emin Eller Projesi” Sağlık ve İçişleri Bakanlıklarınca örnek eğitim projesi olarak gösterilmiştir.

            Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin, madde bağımlılığı yoluyla ele geçirerek, devletimizi çökertmeyi planlayan dış güçlere karşı, toplumumuzun tüm katmanlarının daima uyanık olması ve gençlerimizin madde bağımlılığına karşı kararlı mücadele vermesi gerekmektedir. Bu konuda tüm yöneticilerin, öğretmenlerin, anne ve babaların ve çevredeki diğer kişilerin önemli görev ve sorumlulukları bulunmaktadır. “ dedi. (AjansSevgi)

           

 

MADDE BAĞIMLILIĞINA KARŞI KARARLI OLMALIYIZ
tarih Tarih: 07.03.2008, 11:24 okunma Okunma: 1496
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales