Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
LİDYA OTEL'DE MAVİ BAYRAKLI RESİM SERGİSİ
LİDYA OTEL'DE MAVİ BAYRAKLI RESİM SERGİSİ

LİDYA OTEL’DE

MAVİ BAYRAKLI RESİM SERGİSİ
Ata Sevgi

            Marmaris’te 1963 yılında açılarak, turizmi başlatan ilk tesislerden Lidya Otel, Mavi Bayrak’ına kavuştu.

            Lidya Otel, Marmaris Gazeteciler Derneği ve Marmaris Filarmoni Derneği işbirliğiyle dün ( 5 Haziran 2009) düzenlenen Mavi Bayrak Kokteyli’ne, Günseli Top Resim Atölyesi’nden; Günseli Top, Günay Devecioğlu, Ayşe Şimşek, Nesrin Özkan, Yeşim Duvan, Belma Arslan, Selma Arslan, Gözde Burcu Top ve Gizem Oktay'a ait  44 eserden oluşan karma resim sergisi, dünyaca bilinen,çevre bilinci önemini belirleyen mavi bayrak törenine, sanatsal değerler kattı.

      Törende Yazar Ali Kemal Senan’da, “Akdeniz Kitapları”adlı eserlerini okuyucularıyla buluşturdu.

            İçmeler Belediye Başkanı Zeki Eren’in de katıldığı törende konuşan Marmaris Gazeteciler Derneği Başkanı Kaya Güvenç; “Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı'nın koordinasyonunda toplanan uluslararası jüri, 24 ülkenin önerdiği aday plajlar ve marinalar içinden mavi bayrak kriterlerine uygun olanları açıkladı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'deki 174 plaj ve 12 marina, “Mavi Bayrak Ödülü” almaya hak kazandı. Bu amaçla, önceden belirlenmiş ve ödüle aday olmak isteyen plajlardan 15 gün arayla deniz suyu numunesi alınmakta ve mikrobiyolojik analizleri yapılmaktadır. Analiz sonuçlarının AB Yüzme Suyu Standardı'nın en temiz düzeyinde olması istenmektedir. Ülkemizde, mavi bayrak uygulaması Türkiye Çevre Eğitim Vakfı koordinasyonunda yürütülmekte olup, bu yıl önerilen 174 plaj ve 12 marinamızın tümü ödülü almaya hak kazanmıştır. Geçen yıl ise 151 plaj ve 12 marinamız bu ödülü almıştı.” dedi.
            Marmaris’te bu yıl Mavi Bayrak alan yerler; Belediye Önü Halk Plajı, Poseidon, Maritim Hotel Grand Azur, Lidya Otel, Marmaris Palace Grand Yazıcı, İçmeler, Pamucak,  Munamar Hotel, Hotel Green Platan,Turunç Halk Plajı, Turunç Otel, Hisarönü ve Martı Marina . (AjansSevgi / Marmaris)

  
LİDYA OTEL'DE MAVİ BAYRAKLI RESİM SERGİSİ
tarih Tarih: 06.06.2009, 18:57 okunma Okunma: 4021
Yorumlar
Hem turizmde ilk olacaksın hemde 46 yıl sonra sudan sebeplerle kapatılacaksın??? Vallahi bravo böyle bir "turist nasıl kovulur?" yerel yönetim anlayışına.... Yine de geçmiş olsun Lidya, herşeye rağmen açıksınız anladığım kadarıyla...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: turizmci
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales