Marmaris Bülten
ALO PİDE PAKET TEL TIKLAYIN DİŞ SAĞLIĞININ GÜVENCESİ DENTAL TOMOGRAFİ
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KIYAT'IN KALBİ CUMHURİYET VE ATATÜRK SEVDASINA DAYANAMADI
KIYAT'IN KALBİ CUMHURİYET VE ATATÜRK SEVDASINA DAYANAMADI

                   İstanbul Caddebostan’ın İnci Teyzesi Muzaffer İnci Kıyat, 11.Atatürk Fotoğrafları Sergisi’ne hazırlanırken kalp krizi geçirdi ve kendi sergisinin açılışında bulunamadı...

               83 Yaşında olmasına rağmen, aktif yaşamı hiçbir zaman elden bırakmayan Muzaffer İnci Kıyat, Caddebostan Kültür Merkezi’nde Cumhuriyet haftasında açacağı sergisine iki gün kala, kalp krizi geçirdi ve hastaneye kaldırıldı. Halen yoğun bakım solunum ünitesine bağlı olarak yaşatılan, ancak doktorların yaşamasının ümitsiz olduğunu söyledikleri Kıyat, sevenlerini çok üzdü. Sevenleri  sevenler Kıyat adına  sergiyi açtılar.

Sergi açılışında söz alan KASDAV  Başkanı Nesibe Müsevitoğlu  ;”Gerçek bir İstanbul  Hanımefendisi olan Muzaffer İnci Kıyat ile KASDAV  Caddebostan Gönüllülerini kurduğum  2000 yılında tanışmıştım. Eski bir Caddebostanlı olarak kuruluşumuzda ilk üyeler arasında yer almıştı. Onun Atatürk ve Cumhuriyet sevdası nedeni ile gönüllü evimiz adına ilk etkinliği de Atatürk Fotoğrafları Sergisi olmuştu.O günden bu yana 10. fotoğraf sergisi açtı.  Ancak 11.sergisinde kalbi bu heyecana dayanamadı. Muzaffer İnci Kıyat Belediyemiz Vakfı’nın Müzik Gönüllüleri kurulduğunda da sanata olan sevgisi nedeni ile Merkez Planlama Komitesi Başkanı olarak CKM’deki Gönüllü Evimizde hizmet yapıyordu. Hiçbir zaman 83 yaşındayım, artık köşeme çekilmeliyim zihniyetinde olmadı. Son zamanlarda kalbi ile ilgili rahatsızlıklar yaşıyordu. Buna rağmen, birkaç gün önce  “Anılar ve Müzik” programımızı izlemeye geldi zaten CKM’deki kültür olaylarının baş takipçisiydi. Son günlerde sergi heyecanın yaşıyordu. Ne yazık ki kalbi bu heyecana dayanamadı. Onu seven sizler ve çocukları bu sergiyi onun istediği şekilde açtınız. Özellikle Caddebostan Gönüllüleri’nden Yeşim Menderes, İlhan Menderes, Mete Buğdaycı ve diğer tüm arkadaşlarımıza  sonsuz teşekkürler ediyorum.O hepimizin İnci teyzesi,annesi, her şeyi idi.İnşallah bir mucize olup aramıza tekrar döner .Onunla yaşadığım güzel anılar hafızamdan hiçbir zaman silinmeyecek.“dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

KIYAT'IN KALBİ CUMHURİYET VE ATATÜRK SEVDASINA DAYANAMADI
tarih Tarih: 15.11.2009, 09:34 okunma Okunma: 2595
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales