Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KİTAP DOSTLARI ÖDÜLLENDİ
KİTAP DOSTLARI ÖDÜLLENDİ

                           KİTAP DOSTLARI ÖDÜLLENDİ

Ata Sevgi / Marmaris

Kütüphane Haftası’nda en çok kitap okuyanlar ödüllendirildi. 31 Mart -6 Nisan  tarihleri arasında kutlanacak olan, 44. Kütüphane Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Dün ( 1Nisan 2008)  Marmaris İlçe Halk Kütüphanesi’nde yapılan ödül törenine Marmaris Fotoğraf Dostları Grubu (MARFOD), açtığı fotoğraf sergisiyle renk kattı.

 Çok sayıda vatandaşın katıldığı törende Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü ve İlçe Milli, Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ da hazır bulundu.

Marmaris İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Şenay Hızır yaptığı Konuşmada;

” Kütüphane Haftası , Kültür mirasımızı gelecek kuşaklara aktaran, her türlü bilgiyi toplumun istifadesine sunan kütüphanelerimizi tanıtarak, kişilerin kütüphaneye ilgisini çekmek, kitap ve kütüphaneyi sevdirmek amacıyla 1964’den bu yana her yıl mart ayının son haftasında  kutlanmaktadır.

Basılı ve kayıtlı fikir ürünlerinin, toplumların gelişmelerinde ve çağdaş uygarlığı yakalayabilmelerinde hayati önem taşıdığı herkes tarafından  bilinmektedir.Söz konusu ürünlerin meydana getirilmesi kadar bunların derlenip toplanması,eğitim,kültür ve bilim hizmetine sunulması da o derece önem taşımaktadır.

Bir ülkenin içinde bulunduğu eğitim ve kültür seviyesi o ülkede yazılan ve basılan  belgelerden anlaşılır. Bu belgelerin toplanması, düzenlenmesi, muhafaza edilmesi, hizmete sunulması ve gelecek kuşaklara aktarılması kütüphane yoluyla olur.

Toplumların her yönden kalkınmış olması, o toplumun sorumluluğunu alacak genç kuşakların çok iyi  bir şekilde yetişmiş olmasıyla mümkündür.” dedi.

Törende; 2007 yılında, Marmaris Halk Kütüphanesi’nden  düzenli olarak  en çok yararlanan aile olarak Tanç Ailesi’ne, Halk Kütüphanesi’nden en çok yararlanan yetişkin okuyucu   Nihal Ardoğan ve  Sebahattin Demirlenk’e,  Halk Kütüphanesi’nden en çok yararlanan Lise Öğrencileri Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesinden Aytuğ Albayrak, Sabancı Lisesi’nden Esin Hasanoğlu, Halk Kütüphanesi’nden en çok yararlanan İlköğretim Okulu öğrencileri; Kenan Evren İ.Ö.Okulundan Emir Arslan ve Atatürk İlköğretim Okulu’ndanBüşra Efecan’ a, ayrıca öğrencilerine kütüphane kullanma  alışkanlığı kazandırmak için  göstermiş oldukları  gayretlerden dolayı ;Sabancı Lisesi  öğretmenlerinden Hatice Altunay ve 75.Yıl Anadolu Meslek Lisesi  öğretmenlerinden Didem Yıldırım’a çeşitli ödüller verildi.

 Atatürkçü Düşünce Derneği Marmaris Şubesi’de Halk Kütüphanesi’nden en çok yararlanan öğrencileri ayrıca ödüllendirdi. (AjansSevgi)

KİTAP DOSTLARI ÖDÜLLENDİ
tarih Tarih: 02.04.2008, 15:29 okunma Okunma: 2320
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales