Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KİŞİ KENDİNDEN BİLİR HER İŞİ (Ensestlik ve Alevilik)
KİŞİ KENDİNDEN BİLİR HER İŞİ (Ensestlik ve Alevilik)

            Ensestlik ve Alevilik…
               Bazı zümreler tarafından gündemde tutulmaya çalışılan bu iki sözcük, bana birçok şeyi birlikte çağrıştırdı…
               
Hayat sadece bizim yüklediğimiz anlamlarda vardır. Her zaman, önümüzde iki seçeneğimiz var. Ya insan gibi yaşarsın ya da kendini rezil etmenin bir yolunu mutlaka bulursun.
             
İnsanoğlu iki cinsten yaratılmıştır. Bu iki cinsin yan yana olduğunu düşünelim. Varsayalım barda oturuyorsunuz, kimine göre bir şeyler içip sohbet ederken bir diğerine göre de alem yapıyor olabilirsiniz…
             
Sokakta selamlaştınız; ya tanrı selamıdır ya da aranızda mutlaka bir ilişki vardır(!)..
             
Sinemaya gittiniz; ya filmin kritiğini yapıyorsunuz, ya da karanlıkta birbirinizi taciz ediyorsunuzdur(!)..
            
 Dört duvar arasında iki cins mi(?);  Allah muhafaza "Ateş ile barut yan yana durmaz!" ya hormonlar ayaklanırsa?.. Asla ofiste bir hesap cetveli üzerinde çalışma olasılığınız yok, illa ki çalışacaksanız, başınıza bir muhafız dikmek zorundasınız(!)
            
Evine erkek misafir alma, ya sapık çıkarsa(?)..
             …………?..
                Dostlar, sapkınlıklar kapalı toplumların sancılarıdır. Şizofren bir kafa yapısıyla, kendimizi koruma olasılığımız, çok zayıftır. Değer yargılarımız, bizi insan yapan erdemlerimizdir. Güven ise karşımızdaki ile ilişkimizi belirleyen, en kuvvetli düşünce biçimi.
   
            Ensest ilişkilerin yaşandığı toplumlar oldukça kapalı, sürekli bastırılan duyguların yaşandığı toplumlardır ve bu toplumlar, aile içi ilişkiye rağbet edebilirler. “Dışarıdaki ile ilişkiye girersem duyulur rezil olurum.”  endişesi ve tatminsizlik,  kişileri bu tür ilişkiye iter. “Öyle ya, ben yanarsan o da yanar.” düşüncesiyle, aile içinde kimse konuşmayacak ve bu ilişki ömür boyu böyle devam edecek düşüncesi hakim olur.   
               
 Alevilik, içinde erkek kadın ayrımını barındırmayan bir felsefedir ve insan sevgisi tek cins olarak kendisini gösterir ve şeffaflık esastır. Tüm toplantılar, kalabalık kitleler halinde geniş katılımlarla yapılır. Duygularından dolayı kimse yadırganmaz ve ötelenmez. Herkes birbiri ile kardeştir. Alevi köylerinde kahvehanelerde kadınlı erkekli oturulur ve hoş sohbetler yapılır.
             
Açıklık politikasını bu kadar benimsemiş ve insan sevgisini her şeyin üzerinde tutan bu felsefe ile ensest kelimesini bağdaştırabilen bir zihniyetin, önce oturup kendi ahlakını sorgulaması lazımdır. tabii ki o ahlak varsa(!)..
                
Sözün özü; kişi, kendinden bilir her işi!
 
                                                           Hülya Dedeoğlu  / Kuşadası       

KİŞİ KENDİNDEN BİLİR HER İŞİ (Ensestlik ve Alevilik)
tarih Tarih: 17.12.2010, 20:27 okunma Okunma: 4263
Yorumlar
Kötü söz sahibinindir. doğruları savunmak, bilgilendirmek bilge iş'kendi kabaatlerini kapatmak için her türlü iftirayı atarlar
Tarih: 24.01.2011 - 16:28 | Gönderen: veli güzel
çok güzel bir yaklaşım katılıyorum
Tarih: 13.01.2016 - 18:13 | Gönderen: ibrahim ışık
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales