Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KIRMIZI OLSUN İÇMELER'İN OLSUN...
KIRMIZI OLSUN İÇMELER'İN OLSUN...

KIRMIZI OLSUN İÇMELER’İN OLSUN…

250 Bin YTL’lik İçmeler’ in giriş yolu  2 Bin YTL’ ye kırmızı olacak…

Levent Korkmaz

 

 

İçmeler  Marmaris arasındaki çevre yolunda; Mares Otel önünden başlayıp İçmeler girişine kadar yapımına başlanılan 2.5 kilometrelik bölünmüş çevre yolu, kırmızı sıcak asfalt ile kaplanacak. 14 metre genişliğinde 4 şeritli olacak yol, yaz sezonuna yetiştirilecek..

İçmeler Belediye Başkanı Yavuz Çokberkit yaptığı açıklamada; “ Yapımına 14 Aralık 2007’de  başlanılan  bölünmüş yol, 15 Martta hazır hale getirilecek. Bu tarihte de yolun kırmızı asfalt çalışması gerçekleşecek. 250 bin YTL’ye ihale edilen bölünmüş yoldan ayrı olarak, kırmızı asfalt çalışması için bugünün rakamlarına göre yaklaşık 2 bin YTL gerekecek. Turistlerin gözbebeği konumundaki beldemiz yaşayanları ile gelecek turistlere daha iyi hizmeti amaçladık. Turist velinimetimiz belki kırmızı halıyla karşılayamıyoruz ama hiç değilse kırmızı asfaltlı rengarenk çiçekli bölünmüş yol ile beldemize buyur edeceğiz.

7 metre genişliğinde çift şerit gidiş ile yine 7 metrelik geliş yolu ortasında 1 metrelik refüj olacak. Refüj rengarenk çiçeklerle donatılacak ve aydınlatma direkleri burada olacak. Marmaris istikametine doğru yolun sağındaki kaldırım ise 1.5 metre genişliğinde olacak.  Diğer yanda ise yağmur gideri ve emniyet şeridi bulunuyor. Yolu genişletmek için 800 metre istinat duvarı yaptık. 10 santimlik normal sıcak asfalt üzerine 3 santimlik kırmızı asfalt dökülecek. Yolun genişliği karayolları normlarında en üst seviye tek şerit genişliği 4 metredir. Bizim yolumuz 3.5 metre ile orta ölçeğe giriyor. En düşüğü ise 3.25 metre olması gerekiyor. Bölünmüş yolun bitimiyle asfalt dökülecek.” dedi. (AjansSevgi)

 

 

KIRMIZI OLSUN İÇMELER'İN OLSUN...
tarih Tarih: 28.02.2008, 12:16 okunma Okunma: 1787
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales