Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Kadının Gücü Marmara ve Akdeniz'i Ege'de Buluşturuyor
Kadının Gücü Marmara ve Akdeniz'i Ege'de Buluşturuyor

                Marmaris Yalı Lions Kulübü 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde önemli bir etkinliğe imza atıyor.
            Tamamı kadınlardan oluşan Marmaris Yalı Lions Kulübü; düzenlediği 3 gün sürecek,  “Emekçi Kadın ve Sanat” etkinliğiyle,
İstanbullu Yazar Emel Seçen ve Antalyalı Ressam Filiz Hancı’yı Marmarisli sanatseverlerle buluşturacak.
              Tüm halkın davetli olduğu, açılışını Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral’ın yapacağı etkinlik; Aegan Park Hotel’de,  7 Mart Cuma günü Saat 16.30’da verilecek resepsiyonla başlayacak.

            Açılışta Yazar Emel Seçen; geçen yıl özellikle Ege Bölgesi’nde akıllarda kalan romanı Meşk- i Nar’ı imzalayacak ve “Emekçi Kadın ve Atatürk”  konulu bir söyleşide bulunacak. Seçen’in İmza günü 8 Mart Cumartesi günü de devam edecek.

             Ressam Filiz Hancı’nın “Kadın” konulu 18 tablosuyla katılacağı etkinlik, 9 Mart Pazar günü
sona erecek. (AjansSevgi Marmaris)

Yazar Emel Seçen Kimdir?  
           
Malatyalı memur bir baba ve Herekeli ev hanımı bir annenin ikinci çocuğu olarak; 1970 yılına girerken, karla kaplı bir İstanbul sabahında dünyaya gözlerini açtı.
             Çocuk denecek yaşlarda; Orhan Veli Kanık, Ümit Yaşar Oğuzcan gibi usta şairlerin eserlerini okuyarak şiirle tanıştı. Merhum babasının teşviki ile 14 yaşında,  yazım hayatına adım attı. Çok sayıda şiir ve şarkı sözü denemeleri oldu.
             İstanbul’un fethi sonrası kurulmuş olan (1485), Türkiye’nin ilk Türk Okulu Davutpaşa Lisesi’nden mezun oldu. Ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde, İşletme okudu. Okul hayatı boyunca, İstanbul çevresi ve ilçelerinde kompozisyon ve şiir dallarında ödüller kazandı.
             Özel sektörde uzun yıllar emek verdikten sonra zaman zaman, yarım bırakmış olduğu ilk göz ağrısı edebiyata ağırlık verdi.  Kayseri’de yer alan  Anadolu Şair ve Yazarlar Derneği’nin ilk kitabı olan Şiir Antoljisi’nde, şiirleri yer aldı. Kısa film senaryo denemeleri de bulunan Yazar Seçen; senaryosunu 2008 yılında yazdığı, “Yalnız Adam”  adlı kısa filmin çekimini, 2013 yılında tamamladı.
            Yazar Seçen;  2001 yılında Kadıköy Şair Yazar ve Bestekarlar Derneği’nin düzenlemiş olduğu Serbest Dalda Şiir Yarışmasında birincilik ödülü aldı. 2009 yılında ilk Şiir kitabı olan “Kırk Yaşıma Armağan”ı okuyucularıyla buluşturdu ve 2013 yılının Nisan ayında “Meşk-i Nar” isimli ilk Romanını edebiyat dünyasına sundu.
             Dopdolu bir 2013 yılı yaşayan Yazar Seçen;  Meşk - i Nar adlı kitabının tanıtımı kapsamında, ilk olarak 28 Nisan 2013’te,  18. İzmir Kitap Fuarı’nda okuyucuları ile buluştu. 3 - 5 Mayıs tarihlerinde ise Bolu Belediyesi tarafından oluşturulan Bolu Kitap Günleri’nin ardından, 19 Mayıs ‘ta,  5.Kocaeli Kitap Fuarı’na katıldı. Meşk – i Nar’ın bu hızlı yükselişi, 16 Mayıs’ta Milliyet Gazetesi Kitap ekinde yer aldı.
             Ağustos ayı içerisinde, Ege Bölgesi’nde İzmir SKY TV’ye konuk olan Yazar Seçen,  Eylül ayında Marmaris Belediyesi  Kültür ve Sanat Evi’nde  İmza günü ve Şiir dinletisinin konuğu oldu ve aynı zamanda Marmaris Bülten Gazetesi’nde, Kültür ve Sanat Sorumluluğu görevini üstlenerek,  güncel kültür sanat yazıları yazmaya başladı Sonrasında Ege etkinliklerini İzmir Kanal 35 TV konuğu olarak tamamlayan Yazar Seçen;  9 - 10 Kasım tarihlerinde, 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda,  bu kez İstanbullu kitapseverlerle buluştu. 10 Kasım’da Ege Bölgesi’nin etkili yayın organı,  Yenigün Gazetesi’nde yayınlanan,  “Sevmekle Başlar Her şey” başlıklı Atatürk’e olan özlemi anlatan yazısı, büyük yankı uyandırdı.    
                  Yazımını tamamladığı birisi “Aforizmalar”dan oluşan diğeri öykü iki kitabı basıma hazır bekleyen Yazar Seçen; Aralık ayında  önce “5 AralıkTürk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 79. Yıldönümü” nedeniyle Kadıköy Caddebostan Sahil Lions Kulübü’nün 9 Aralık’ta düzenlediği etkinlikte konuşmacı yazar olarak konuk oldu hemen arkasından da, 12 – 15 Aralık 2013 tarihleri arasında Cadde Bostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşen; Kadıköy Belediyesi 7. Kitap Günleri’nde “Gelecek vaad eden yazar” olarak, onur konuğu oldu ve İstanbullu kitapseverlerle buluştu.”

Ressam Filiz Hancı Kimdir?
            1966 Ankara doğumlu olan Filiz Hancı, Antalya’da yaşamakta ve Antalya Sanatçılar Derneği (ANSAN) üyesidir.
            2000 yılından bu yana resim çalışmalarını sürdüren Hancı, bankacılık alanında eğitim almıştır ve halen üniversitede felsefe okumaktadır.
               Ressam Hancı resim çalışırken; desenlerine yansıttığı modellerinin çoğuyla günlük hayatta zaman geçirmiş olmaya, modellerinin iç dünyaları hakkında gözlem yapmaya özem gösteriyor. Siyah tual üzerine beyaz yağlıboya tercih ederek yaptığı çalışmalarında yer yer modellerini yansıttığını düşündüğü ana renkleri kullanarak,  kişilerin en doğal anlarında duygularına dokunmayı hedefliyor.
 Ressam Hancı’nın bugüne kadar katıldığı sergiler; 2011 yılında Antalya Güzel Sanatlar Galerisi’nde karma sergi, 2012 Yılında Ankara Çağdaş Sanatlar Galerisi’nde karma sergi, 2013 yılında İstanbul Kadıköy İskelesi’nde “Kırmızı Beyaz” adlı karma sergi, aynı yıl gerçekleştirilen Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde karma sergi,  ANSAN Galerisi’nde “Kadına Şiddet” konulu karma sergi ve yine geçen Aralık ayında gerçekleşen İstanbul Kadıköy İskelesi Şirket – i Hayriyye Sergi Salonu’nda ”İki Denizin Kavuşması” adlı karma sergi.
            Haziran 2013’te ilk kişisel resim sergisini, ANSAN Sanat Galerisi’nde açan Ressam Hancı; hemen sonrasında Temmuz ayında 2. Kişisel sergisini  Antalya Müzesi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu.
            2014 Sanat etkinliklerine memleketi Ankara’dan başlamayı tercih eden Ressam Hancı; 3. Kişisel Resim Sergisi’ni de, Ankara TCDD Demiryolları Müzesi ve Sanat Galerisi’nde 31 Ocak  – 14 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirdi.

Anket MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI Tıklayın
http://www.marmarisbulten.com/Anket/MARMARiS_BELEDiYE_BASKANi_KiM_OLMALi/

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Kadının Gücü Marmara ve Akdeniz'i Ege'de Buluşturuyor
tarih Tarih: 04.03.2014, 16:41 okunma Okunma: 2144
Yorumlar
Marmaris Yalı Lions Klubü ve değerli başkanı Sn.Aydan Erkefeli.
Yalı Lions Kulup yönetimi
Çok kıymetli bürokratlar.
Sevgili sivil toplum örgütleri
Marmaris Halkı
Aegean Park Otel
Sponsorlarımız
ve
AjansSevgi
ve
Marmaris Bülten
Bu özel ve anlamlı günde yalnız bırakmadığınız, hayat dair bir güzelliğe çentik atmamıza destek olduğunuz için teşekkürlerimi borç bilirim.
Saygı ve Sevgilerimle.
Tarih: 10.03.2014 - 11:41 | Gönderen: EMEL SEÇEN
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales