Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KURTARICI KONTENJANIMIZ DOLDU SEÇİM SİZİN
KURTARICI KONTENJANIMIZ DOLDU SEÇİM SİZİN

               Evet Türkiye… Geldik yine yeni bir Ali Cengiz oyununa!..
 
              Öyle yeni dedim diye yeni kurulmuş bir oyun zannetmeyin. Oyun, en azından 2004 yılında kurulmuş ancak doğru zamanda ortaya çıkarılması bu güne kısmet olmuş.
            
Oyunun ilk provasında, Avrupa Birliği kriterleri hikâyesiyle Türk Ceza Kanununa soykırım yasası ekleni - vermiş. (Meraklısı için 76. ve 77. madde) Bu sayede isteyen herkesin, “Türkler, bana ya da aileme soykırım uygulamıştır.” diyerek mahkemeye başvurması yolu açılmış.
    
          “E canım ne var bunda? Mahkemeye başvursalar da kazanamazlar ki…” demeyin, çünkü Türkiye’de bu davayı kazanmalarının hiçbir anlamı yok. Zaten asıl amaç, bu konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine taşımak.
       
         Şayet bu yasa AKP hükümeti tarafından TCK’ya eklenmese kimsenin bu konuda, Türkiye’de dava açma ya da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurabilmesi mümkün değil. 
       
         AİHM’e gidebilmek için gereken, o ülkedeki iç hukuka başvurmak. Ancak o ülkenin iç hukukunda sonuna kadar gidip sonuç alamazsanız, AİHM’e başvurma şansınız olur.
                   İşte, 2005 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine gidebilmenin yolu şimdiki hükumetimiz tarafından bir şekilde açılmış. Bu konu günü geldiğinde insanların dikkatini çekmemek üzere nadasa bırakılmış. Tabii bu nadas öncesi, fark edilmeyecek ufak tefek çalışmalarda yapılmış. Meselâ o günlerde Hrant Dink, Sabiha Gökçen’in aslında bir Ermeni olduğunu iddia etmiş.
                 
Ee soykırım yasasında sadece kesme biçme işlerinin olmadığını, çocukların ailelerinden alınıp başka ailelere verilmesinin de soykırım sayıldığını söylememe gerek yok herhalde.
          
         Bu arada 1999 yılında ordunun gururu olan OYAK,  Fransız şirketi AXA ile ortak olmuş ve AXA OYAK olarak faaliyetlerine başlamış. Fransız AXA Sigorta Şirketi Ekim 2005'te kendilerine sözde "Ermeni soykırımı mazlumlarının torunları" gibi isimler koyan, 5000 küsur kişiye tazminat ödemeye karar vermiş.
              
 Yani bundan sonrası için Türkiye’den zararlarını tazmin etme talebinde bulunma hakkına ve dolayısıyla OYAK gibi Türk (ve ordu) şirketini de bunu kabul etmiş gibi gösterebilme avantajına sahip olmuş.
    
         Kafanız karıştı değil mi?
     
         Evet, benim de yazarken başım döndü…
           
Bu ihaneti özetlemem gerekirse, bu ülkede yaşayan herkese büyük bir oyun oynanmış ve her kesim buna alet edilmiş. Şimdi oyunun asıl perdesi oynanacak. Eninde sonunda, bize sözde Ermeni soykırımı dayatılacak. Sonra tazminat davaları gelecek ki, bu davaların sayısı yaklaşık bir milyonu bulabilecek.  Bunu ödeyemeyecek olan Türk hükümeti eninde sonunda Ermenistan Cumhuriyeti’nin hayali olan doğu topraklarımızı, Ermenilere tazminat olarak servis edecek.
      
         Muhtemelen ilk iş olarak oradaki Kürtler bölgeden uzaklaştıracak ya da Ermeni asıllı oldukları dayatılacak (Bazıları dünden kabul etmeye başladılar bile) ve sonunda Türkiye’yi parçalama operasyonu bu şekilde tamamlanmış olacak.
      
         “Peki, biz ne yapabiliriz?” diyorsanız, acilen Fransız mallarına karşı önlem almamız gerekiyor. Ordunun AXA OYAK Sigorta ve Oyak-Renault ortaklığını masaya yatırması, HSBC gibi bu işin içinde olan bankalara kredi kartlarımızın iptalini isteyeceğimizin bildirilmesi, Fransız mallarının adlarını yazdığımız listelerle alışverişe çıkılması ve bir zahmet artık başkalarını düşünmeyi bırakıp Türkiye Cumhuriyetinin yaşadığı tehlikenin fark edilmesi gerekiyor.
     
         Hani hep bir kurtarıcı bekliyorduk ya dostlar, artık kurtarıcı kontenjanımızın dolduğu çok açık… Ya bizler biran evvel uyanacağız ya da…
                                       Bige AKSOY – Gökçeada
                                                ÇANAKKALE

______________________________     
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ
 ayrıntılar için lütfen linke tıklayınız.
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

KURTARICI KONTENJANIMIZ DOLDU SEÇİM SİZİN
tarih Tarih: 31.01.2012, 05:17 okunma Okunma: 1960
Yorumlar
Gercekten cok aydinlatici bir yazi olmus,bu yazinin daha cok yayilmasi ve herkesin okumasi gerek.
Tesekkurler boyle bir paylasim icin..
Ata Bey,
Ankaradan sevgiler,
Saygilarimla
Tarih: 31.01.2012 - 11:28 | Gönderen: Caglar eldemir
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales