Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KOBİ' LERE SIFIR FAİZLİ DESTEK KREDİSİ
KOBİ' LERE SIFIR FAİZLİ DESTEK KREDİSİ

KOBİ ‘LERE SIFIR FAİZLİ DESTEK KREDİSİ

 Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme Birliği'nin (KOSGEB),  İhracatçı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere (KOBİ) vereceği, destek kredisi başvurularının 15 Eylül 2008 Pazartesi günü başlıyor.

Ata Sevgi / Aliağa - İZMİR

Aliağa Ticaret Odası Başkanı ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyesi Adnan Saka, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme Birliği'nin (KOSGEB),  İhracatçı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelere (KOBİ) vereceği, destek kredisi başvurularının 15 Eylül 2008 Pazartesi başlayacağını belirterek;  KOSGEB veri tabanında bulunan imalat yapan ihracatçı üyelerin, bu fırsattan yararlanmasını istedi.

            Aliağa Ticaret Odası’ndan verilen bilgide; Oda üyelerini bilgilendiren Saka, “İmalat, ve ihracat yapıp, istihdam kapasitesini oluşturan KOBİ’lerimiz büyük sıkıntı yaşıyor. Özellikle ihtiyaç duydukları finansa çeşitli güçlükler nedeniyle ulaşamıyorlar. Şimdi KOSGEB tarafından ihracatçı kobilerimize destek sağlayabilecek sıfır faizli kredi uygulaması başlıyor. Bu uygulamanın kapsamının genişletilerek sadece ihracatçı değil, küçük işletmelerimizi de kapsama alacak şekilde geliştirilmesi gerekiyor. Bu dönemde Ticaret Odalarımızın, Sanayi Odalarımızın üyesi durumundaki, KOBİ’lerimiz büyük zorluklarla karşı karşıya. Finansal desteğe her zamandan daha çok ihtiyaç var.  KOSGEB tarafından bugün başlatılacak olan destek uygulamasının bir nebze olsun fayda sağlayacağını düşünüyoruz” dedi.

 
                                   İHRACATÇI KOBİLERE
                     100 BİN DOLAR SIFIR FAİZLİ KREDİ
 

Aliağa Ticaret Odası Başkanı Saka, “Proje kapsamında kullanılacak kredinin faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. KOSGEB veri tabanına kayıtlı olup, kredi başvurusu uygun görülen her bir işletmeye azami 100 bin Dolar limitli, 6 ay vadeli kredi kullandırılacak. Sıfır faizli krediden, ihracat taahhüdü veren, 250 kişiden az çalışan istihdam eden, yıllık net satış hasılatı ya da mali bilançosu 25 milyon YTL'yi aşmayan, imalat sanayi sektöründe faaliyet gösteren, KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı KOBİ'ler yararlanabilecek. KOBİ İhracat Kredisi Destek Programından yararlanmak isteyen KOSGEB veri tabanına kayıtlı imalat sektörlerinde faaliyet gösteren üyelerin, bugünden itibaren Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Garanti bankası, Akbank ve Türk Ekonomi Bankası'na müracaat etmeleri gerekiyor.” dedi. (AjansSevgi)

 

 

 

KOBİ' LERE SIFIR FAİZLİ DESTEK KREDİSİ
tarih Tarih: 14.09.2008, 21:59 okunma Okunma: 1837
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales