Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KARINDAŞ'IN GÖZÜ YÜCELEN'DE KALDI
KARINDAŞ'IN GÖZÜ YÜCELEN'DE KALDI

KARINDAŞ’IN GÖZÜ YÜCELENDE KALDI

 

Ata Sevgi / Muğla

Türk Tiyatrosu’na 60 yılını vermiş 81 yaşındaki Sanatçı Altan Karındaş; gözlerinden rahatsızlanınca Muğla Özel Yücelen Hastanesi’nde tedavi oldu.

Muğla Özel Yücelen Hastanesi Kurumsal İletişim Sorumlusu Rengin Över’in bugün (5 Mayıs 2009)  verdiği bilgiye göre, Bodrum’da tatilde olduğu sırada rahatsızlanan Karındaş; “ Bodrum’a sezon öncesi kafamı dinlemek amacıyla tatile gelmiştim, fakat tatil sırasında gözlerimden ciddi derecede rahatsızlandım, hastanenizin Göz Merkezi’nin ve doktorlarınızın ünü  Bodrum’da kulağıma kadar geldi, İstanbul’a dönmeden önce göz sağlığıma doktorum Hasan Tekin sayesinde kavuştum. Bana yardımcı olan tüm hastane çalışanlarına ve Göz Merkezi’nin sevimli sekreteri Zuhal Bahşi Hanım’a da çok teşekkür ediyorum, bundan sonra Gözümüz Yücelen’de” dedi. (AjansSevgi)

 
Altan Karındaş Kimdir?

“1928 yılında İstanbul’da doğdu. Aile geleneği tiyatroya; 1951-52 sezonunda Küçük Sahne'de Muhsin Ertuğrul ile başladı. İlk oyunu "Kanlı Düğün" oldu. Daha sonra "Arpa Ambarı", "Örümcek", "Karakolda" adlı oyunlarda oynadı. Şehir Tiyatroları'na geçtikten sonra "Bu Akşam Semerkant'ta Sokakta", "Figaro’nun Düğünü", "Bir Yaz Gecesi Rüyası", "Şurdan Şuraya Gitmem" gibi birçok oyunda başrol oynadı. Ayrıca "Gönül Avcısı", "Bitmeyen Aşk", "Kanlı Nigar", "Çay ve Sempati", "Kargalar Okulu", "Bir Küçük Aslancık Varmış", "Banko",  gibi 70'i aşan oyunda oynadı. Sevda Çiçeği, Kızlar Yurdu, Misi, Hırçın Menekşe, Rumuz Goncagül, Paranın Kiri gibi bir çok sinema ve dizi filmlerinde de rol aldı.” 

KARINDAŞ'IN GÖZÜ YÜCELEN'DE KALDI
tarih Tarih: 05.05.2009, 18:38 okunma Okunma: 3488
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales