Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KARİKATÜRLERLE SOSYAL DÜNYAYA RENKLİ YOLCULUK
KARİKATÜRLERLE SOSYAL DÜNYAYA RENKLİ YOLCULUK

                          Kenan Evren Eğitim Kültür Vakfı (KEV)  Özel Marmaris Koleji; Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Sergi Salonu’nda ‘Sosyal Bilgiler Dünyasına Karikatürler ile Yolculuk’ adlı, öğrencilere yönelik proje kapsamında,  karikatür sergisi düzenliyor.
                 
KEV Özel Marmaris Koleji Halkla İlişkiler Sorumlusu Emel Gökçe’den alınan bilgiye göre; sergide okul öğretmenleri Resim Öğretmeni Deniz Gürpınar ve Sosyal Bilgiler Öğretmeni Derya Öztürk’ün sorumluluğunda; ortaokul öğrencilerinin sosyal bilgiler dersinde işledikleri konuları, görsel sanatlar dersinde karikatür tekniği ile çalışarak çizdiği karikatürler yer alacak.
   
            Tanınmış karikatüristler Şevket Yalaz ve Mehmet Selçuk’un konuk olarak söyleşiye katılacağı serginin açılışı, 13 Nisan Cumartesi günü, Saat 13.30’da yapılacak. Halka açık sergide ayrıca barkovizyon gösterisi de sunulacak. (AjansSevgi ( Marmaris)

KİMDİR?
                               Karikatürist Şevket Yalaz1956 yılında Adana'da doğdu. Lise eğitimini ise, İstanbul'un Bakırköy ilçesinde tamamladı. Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu'nun Grafik bölümünü bitirdi.
                            Henüz üniversiteye girmeden, 18 yaşında GIRGIR dergisinde amatör olarak  çizmeye başladı. Oğuz Aral, Tekin Aral, M.Polat ve Altan Erbulak gibi ustaların yanında yetişti. Uzun yıllar Gırgır, Fırt, Çarşaf, Dıgıl, Avni, Fırfır mizah dergilerinde çizdi. Sanatçı Yalaz’ın yurtiçi ve yurtdışında katıldığı yarışmalarda çok sayıda ödülü bulunuyor. İkinci Yılmaz Güney Kültür ve Sanat Festivali Ödülleri’nde ‘Yılmaz Güney Onur Ödülünü’ almıştır. 66. Yunus Nadi Ödülleri’nde karikatür dalında ödül Radikal gazetesi çizerlerinden Şevket Yalaz’ın ‘Savaş’ adlı karikatürüne verilmiştir.
         
            Deneyimli çizer, çizgi ve grafik tasarımlarıyla halen Hürriyet Gazetesi kadrosunda çalışmaktadır. 

                    Karikatürist Mehmet Selçuk, 1967 yılında Yatağan Muğla’da doğdu. İlköğrenimini Atatürk İlkokulu,  orta ve lise tahsilini Yatağan Lisesi’nde yaptı. İlk karikatürü, 1983’de GIRGIR Dergisi’nde yayınlandı.
                        1988’de Gazi Üniversitesi G.E.F. Resim Grafik Ana Sanat Dalı Mürşide İçmeli -Behiye Eyikan Atölyesi’nden mezun oldu. Bir süre Ankara’da grafiker olarak çalıştı. Karikatürleri; Gırgır, Çarşaf, Fırt, Avni, Limon, Milliyet Sanat, Leman, Karekare, Hıbır, İkinci Bahar, Karikatür, Yaprak Bülten, Kent ve Sanat gibi birçok dergide yayınlandı.  
                          Elazığ’da görev yaparken; Yenigün Gazetesi’ne “ Uzun Lafın Kısası “, Denizli’de Yirmi Gazetesi’ne “ Hıçkırık “ adlı mizah sayfalarını hazırladı. Denizli Belediyesi’nin her yıl düzenlediği, Uluslararası Amatör Tiyatrolar Festivali’nin afişlerini yaptı. Halen Denizli Anadolu Lisesi’nde resim öğretmenliği görevini sürdüren sanatçı, 1999-2000 yılı Denizli Sanatsevenler Derneği başkanlığı görevi de yaptı.
                      Karikatür dışında, grafik ve resim çalışmalarını kendi atölyesinde sürdüren Selçuk, evli ve Karya adında bir kız çocuğu babasıdır.

DİKKAT MUTLAKA OKUYUN!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/DiKKAT_MARMARiS_HALKiNA_AciK_DUYURU/

______________________________________________________
Kargo Gönderiniz mi var? Tıklayın!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/MNG_KARGO_MARMARiSTE_DE_LiDER/

MÜŞTERİLERİNİZİN
SİZE ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM!..
 bir tık yeter!..
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

KARİKATÜRLERLE SOSYAL DÜNYAYA RENKLİ YOLCULUK
tarih Tarih: 11.04.2013, 15:21 okunma Okunma: 1861
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales