Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KARTAL'IN KELEBEK AŞKI...
KARTAL'IN KELEBEK AŞKI...

KARTAL’IN KELEBEK AŞKI...

Ata Sevgi

            Marmaris - Armutalan  Evren Paşa İlköğretim Okulu Resim Öğretmeni Bergüzal Kartal; Yeniden Doğuş adlı 6. kişisel resim  sergisini, Netsel Marina Sanat Galerisi’nde açtı.

            Dün (12 Haziran 2008) yapılan açılış kokteyline, Aksaz Deniz Üs Komutanı  Yalçın Kavukçuoğlu ve eşi Gülden Kavukçuoğlu’nun yanı sıra Kartal’ın meslektaşları ve yaklaşık 300 yerli, yabancı sanatsever katıldı. Sanatçı Kartal’ın sergisi 28 Haziran akşamına kadar gezilebilecek.

 
ÖZNUR'UN KOZADAN ÇIKMIŞ HALİ...
 
           Yağlı boya ve karışık teknikle yapılmış kelebek konulu  22 tablodan oluşan sergide, “Neden kelebek?” sorumuza karşılık Sanatçı Kartal,Kelebekler çocukluk aşkım gibidirler.  Mesela bu tablomu Öznur'dan esinlenerek yaptım. Öznur'un kozadan çıkmış hali diyebiliriz. Gerçi bugün gözlüğü dışında, pek kırmızısı yok ama genelde mutlaka kırmızı giyer, belli eder.  Kelebekleri uçarken her gördüğümde; parıltılar yaydıklarına tanık olur, kendimi pozitif düşünceler içerisinde bulurum. Tabii ki sonrasında mutlak başarı kovalarım.” dedi.
 

 BUNLAR GERÇEK PAŞA TORUNU

            Sergide tablolar kadar ilgi çeken bir ikili vardı. Aksaz Deniz Üs Komutanı Tümamiral Yalçın Kavukçuoğlu’nun 3 yaşındaki ikiz torunları Güneş ve Yağmur… İkiz olduklarını ispatlarcasına her an simetrik davranışlar gösteren sempatik minikleri, yan yana fotoğraflamamız mümkün olmadı. 
 
GÜLDENİMİZ’DEN SANATSAL VEDA

            Netsel Marina Basın Halkla İlişkiler Müdürü, Marmaris Basını’nın gözbebeği arkadaşımız Gülden Güneren’de, Sanatçı Kartal’ın sergisiyle buradaki görevine veda etmiş oldu. Basın Halkla İlişkiler mesleğinde  ideal  bir örnek teşkil eden Sevgili Gülden’imizin ayrılışına  her ne kadar üzülsek te, sonsuz güvenimizle yeni iş hayatında başarılar diliyoruz. (AjansSevgi / Marmaris)
 

Hilal Akalın, Tamer - İlknur - Esin Yılancı, Ertan – Canan Engerek, Semra Özkaya, Bergüzar Kartal, Hanife Kaya, Alparslan Akalın, Ülkü Bildiren, Öznur Rizeli, İclal Kırtaş Dolma, Saadet Yakut ve Çiğdem Türkübey.

 
Dilek Doğan, Ayşe Ergül.
 
Çağın - Dağsu -Doğuş Berme.
KARTAL'IN KELEBEK AŞKI...
tarih Tarih: 14.06.2009, 02:31 okunma Okunma: 5702
Yorumlar
harikasın teyze ellerine sağlık...doğanın en güzellerini sanata dönüştürüyorsun...
Tarih: 11.02.2010 - 20:37 | Gönderen: ömür er
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales