Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KADIN OLMAK ZOR DEDİLER ÖRNEK DAYANIŞMA SERGİLEDİLER
KADIN OLMAK ZOR DEDİLER ÖRNEK DAYANIŞMA SERGİLEDİLER

                   Marmaris’in İçmeler Beldesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, ihtiyaç sahibi bir kadına yardım için dayanışma çayı düzenledi.
                   
Cumartesi (15 Ocak 2010) günü  İçmeler Belediyesi Kültür Salonu’nda düzenlenen toplantıya; Marmaris Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gürsel Kırçiçeği,, Marmaris Kadın Hakları Derneği’nden Şükriye Gürsoy, İçmeler Sosyal Yaşamı Destekleme Derneği‘nden Fatma İşler ve üyeleri de konuk oldular.


                 İçmeler Kent Konseyi adına söz alan Burcu Engin; “Kadın olmak zor zanaat. Toplumun yarısından fazlasını kadınlar teşkil ettiği halde, kadınlara ne yazık ki her açıdan hak ettikleri değer verilmiyor.
       
            Türkiye’de halen 4 milyon Kadın ve Kızın okuma yazma bilmiyor. İlköğretimde binlerce kızımız hala okula gönderilmiyor veya okuldan alınarak evlendiriliyor. 
     
            Türkiye Büyük Millet Meclisinde kadın milletvekili oranının % 9 . Bu oran, Afrika ülkelerinden Ruanda’da %55, Mpzambilite %39.  Ülkemizde kadınların sadece %23’ü işgücüne katılabiliyor. Avrupa da ise bu oranın %65’tir. Ev kadınlığının çok yıpratıcı bir iş olmasına rağmen işten bile sayılmıyor. Sigorta hakkı olmasına rağmen,  primlerin yüksekliği nedeniyle ve kocaya ekonomik bağımlılık nedeniyle bunun pratikte mümkün değil.
    
            Türkiye de her üç kadından birinin öyle veya böyle şiddet görüyor. Her yıl en az 200 kadın, namus cinayetlerine kurban gidiyor.  İşte bunları aşmak için kadınların örgütlenmesi, bir araya gelmesi, bilinçlenmesi ve kendini geliştirmesi gerekiyor. Olmazsa olmaz bir şey var; biz kadınlar daha güzel bir yaşam istiyorsak, kadın dayanışmasını gerçekleştirelim. Gelecek 8 Mart’ta gerek İçmeler gerekse Marmaris ve çevresindeki kadın dernekleri ve kadın meclisleri ile birlikte çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.
                 
İçmeler Kadın Meclisi Genel Sekreteri Esra Demirezen, dayanışma çayından elde edilen geliri, 3 çocuğuyla yaşam mücadelesi veren bir kadına katkı için kullanacaklarını söyledi. (AjansSevgi / Marmaris)
_____________________________
2011 GENEL SEÇİMİ ÖNCESİ OYUNUZ HANGİ PARTİYE?
Oy kullanmak için lütfen linki tıklayınız .
http://www.marmarisbulten.com/anket.php

KADIN OLMAK ZOR DEDİLER ÖRNEK DAYANIŞMA SERGİLEDİLER
tarih Tarih: 18.01.2011, 13:56 okunma Okunma: 2157
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales