Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
KADIKÖY’DE ATATÜRK ANISINA MUHTEŞEM CAZ KONSERİ
KADIKÖY’DE ATATÜRK ANISINA MUHTEŞEM CAZ KONSERİ

                                  Atatürk Haftası kapsamında, Lions 118-Y Anadolu Yakası Federasyonu ve Kadıköy Belediyesi organizasyonunda,  “HAKAN BAŞAR QUINTET”  Caddebostan Kültür Merkezi  Salonu’nda, muhteşem bir caz konseri verdi.

Ata Sevgi
            Kadıköy Belediyesi Halkla İlişkiler Birimi’nden verilen bilgiye göre;” geçen Salı (13 Kasım 2012),  Büyük ilgi gören  gece, Atatürk ve silah arkadaşları ile vatan uğruna canını veren şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunması ile başladı.  Ln. Nesrin Karadurak’ın Arif Hikmet Par’ın “Mustafa Kemal’in Neşesi”  isimli şiirini okuduğu, Türk Müziği’nin tanınmış isimleri Nihal Arda ve unutulmaz sesi Yaşar Özel’in de konuk olduğu  gecede söz alan Lions 118-Y Yönetim Çevresi 4. Kesim Başkanı ve Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi  Nesibe Müsevitoğlu;  “ Ata’mızın Türk Müziği ve Rumeli Türkülerine olan sevgisini bilmeyenimiz yoktur. Ancak klasik ve batı müziği dinlediğini, hatta Türk Müziğinin çok sesli olarak icrasını da tavsiye ettiğini de biliyoruz. Hatta caz müziği de dinlediği bilgileri bulunmaktadır.  Bizler de Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 74. Yıldönümünde, ona olan özlemimizi, sevgi ve saygımızı evrensel bir dil olan müzikle dile getirmek istedik..” dedi.

                 Sahneye ilk çıkan ALYA’NIN MÜZİK ATÖLYESİ  7-15 Yaş grubu keman öğrencileri; öğretmenleri Yeşim Kocaar Ekiz yönetiminde, Ata’mızın sevdiği Rumeli Türküleri ve Türk Müziği’nden oluşan mini bir konser verdiler ve izleyicilerin katılımı ile büyük bir koro oluşturarak onuncu yıl marşını söyleyerek programlarını tamamladılar.   
            Sonrasına ise caz dünyasının yakından tanıdığı ve Akbank Caz Festivali gibi önemli Caz festivalleri ve konserlerden tanınan “HAKAN BAŞAR OUINTET”  sahne aldı. Grubun kurucusu Hakan Başar bu programda,  büyük ölçüde etkilendiği ünlü Amerikalı caz gitaristi George Benson’un konserlerinde çaldığı caz parçalarına yer verdi. Alkışlarla defalarca sahneye gelen  “HAKAN BAŞAR OUINTET”  orkestra elemanları, caz dünyasının yakından tanıdığı; Hakan Başar (Gitar), Süheyl Çelik (Keyboard), Evrim Tüzün (Keyboard), Alkan Başar (Davul), Emre Can (Bas) ve Hazal Tufan Yazıcı (Solist) ‘dan oluşuyor. (AjansSevgi /Marmaris)

___________________________
Marmaris'ten dünyaya 
İŞ DÜNYASI REHBERİ 

http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

KADIKÖY’DE ATATÜRK ANISINA MUHTEŞEM CAZ KONSERİ
tarih Tarih: 17.11.2012, 18:15 okunma Okunma: 2461
Yorumlar
Değerli Marmaris Bülten Ailesi'ne, Ata Sevgi'ye sonsuz teşekkürlerimizle. İstanbul'dan Marmaris'e sevgiler, saygılar. Türkiye'nin en güzel şehrine olan özlemimizi haberlerinizi okuyarak gideriyoruz.
Tarih: 17.11.2012 - 17:47 | Gönderen: Nesibe Müsevitoğlu
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales