Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
JAPONLAR MARMARİS’E GELİYOR
JAPONLAR MARMARİS’E GELİYOR

            2010 Türkiye’de Japonya yılı olarak kutlanacak. Yıl boyunca yurdun birçok yerinde Japon kültürünün tanıtılmasına yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
                   Marmaris Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Müdürlüğ’nden verilen bilgide; “Önemli bir turizm merkezi olan Marmaris de Ekim ayında bir dizi etkinliğe ev sahipliği yapacak. “2010 Marmaris Japon Kültür Festivali” adı altında düzenlenecek etkinlik kapsamında Japon kıvırma Sanatı Origami kursundan, Japon çiçek düzenleme sanatı İkebana’nın tanıtımına kadar pek çok etkinliğin yanı sıra, sergiler, spor gösterileri ve konserler düzenlenecek.
             
 Etkinlikler Marmaris Belediyesi ve 2010 Türkiye’de Japonya yılı Yürütme Kurulu Üyesi Kanji Ishimoto tarafından koordine edilecek. Ön görüşme için 2009 Haziran ayında ilçeye gelen Ishimoto, 12 Ocak Salı günü 2. kez geldiği Marmaris’te Belediye Başkanı Ali Acar’ı ziyaret etti. Ekim ayında düzenlenecek festival için Başkan Ali Acar’dan destek sözü alan Japonya-Türk Kültürü Değişim Derneği Başkanı Kanji Ishimoto, 19 – 23 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek Marmaris Denizcilik ve Bahar Festivali’ne de Japonya’dan bir gösteri grubu getirecek. Kanji Ishimoto ziyaretinde çeşitli illerde yürüttüğü Japon Bahçesi projelerinden de bahsetti.
                  Geçtiğimiz aylarda Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i Japonya’da ağırlayan Ishimoto, ziyaret sonrasında Eskişehir’de Japon Bahçesi yapılması çalışmalarına başlandığını kaydetti. İstanbul, Bursa ve Konya’da da benzer çalışmalar yapıldığını söyleyen Kanji Ishimoto Marmaris’te de benzer bir çalışmanın yapılabileceğini, bu kapsamda Başkan Acar ve ekibini Japonya’da ağırlamaktan onur duyacağını ifade etti.” denildi. (AjansSevgi / Marmaris)

JAPONLAR MARMARİS’E GELİYOR
tarih Tarih: 22.01.2010, 04:06 okunma Okunma: 1761
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales