Marmaris Bülten
ANİMARİS VETERİNER KLİNİĞİ YENİ YERİNDE MARMARİS’TE HATAY DÖNER İSTASYONU AÇILDI MARMARİS İÇMELER’DE AZMAKLA DENİZİN BULUŞTUĞU YERDE
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HER ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN BİR ÇÖZÜMÜ VARDIR...
HER ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN BİR ÇÖZÜMÜ VARDIR...

     HER ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN

                              BİR ÇÖZÜMÜ VARDIR...

 

        Çoğu insan hayallerini limanlara bırakır,
        çoğu da okyanuslara… 
       Hepsinin tek bir düşüncesi vardır; hayal işte, nasılsa gerçekleşmeyecek!..

             İçlerinde kimisi vardır ki onlar, hayallerinin peşinde koşmayı amaç edinmiş. İşte bunlar gerçek kazananlar olur yaşamda.

           Sabrederler, kendilerinden emin olmanın verdiği güçle güvenle, başarıya güçlü adımlar atarlar ve sonunda bir bakarlar ki hiç olmayacak hiç  gerçekleşmeyecek dedikleri hayalleri, avuçlarının içinde…

 Hayallerin önüne normalinden fazla taş koyarlar. Engeller beklenenden zordur ama o kişiler, aslında bilir. Bunlar aşıldığında, en büyük zevki onlar alır ve hayata en büyük kahkahayı da onlar atacaktır.

            Çoğu zaman o  kadar ümitsizliğin için de gerçekleşen küçük hayallerimin arkasından sorarım kendime, acaba büyük hayallerimde gerçekleşir mi?.. Neden olmasın! Neden bende hayata kahkaha atamayayım?

Artık biliyorum hayal etmek, gerçekleştirmenin yarısı ve korkmuyorum hayallerimin önüne taşlar, engeller koyulmasından.

Çünkü ben kendime inanıyorum, hatta hiç kimsenin kendisine  güvenemediği kadar … Bana öğretilen tek bir söz, hayallerimin değerini anlamama yardımcı oldu;

 ''Her çözümsüzlüğün, bir çözümü vardır. ''

   hayal kurmaktan kim korkar artık!..

                                          

                          Helin Sibel    Pendik / İSTANBUL

 

HER ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜN BİR ÇÖZÜMÜ VARDIR...
tarih Tarih: 08.04.2008, 00:22 okunma Okunma: 2184
Yorumlar
Hayata genç yaşta ümit dolu bakabilmek ve bu farkındalığı yakalayabilmek, güçlükler karşısında yılmamak en büyük mutluluktur. Tebrik ederim başarılar dilerim.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Hülya Akyıldız / Gemlik - BURSA
Size katılmıyorum (çünkü ben muhalefetim) :))) Çözümsüzlüğün çözümü olmaz olamaz da! Adı üstünde kelime oyunu da yapmıyorum sadece bir düzeltme istiyorum: "Her sorunun bir çözümü vardır, lakin oda bir sorundur." döngüsü bana göre ortak fikrimizi daha iyi açıklar diye düşünüyorum. Bakınız çıkmaz sokak derler ama oraya nerden girildiğini kimse görmez bütün mesele geri dönmektir. Bunu nasıl yorumlar sınız, bilmem ama geri döndüğümde ilk önce KENDİMİ görürüm ... Saygılar...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: İlker Gül/ Bursa
İlkerciiim; kimsenin görmediği çıkmaz sokak zaten bir çıkar yol, çözümdür. Kimsenin görmediği.... :))? Ayrıca, zaten " Her çözümsüzlüğün bir çözümü vardır." her sorunun değil... Kimbilir bazen sorun görüneen şeylerde ya çözümse? Yaşamadan nasıl bilinir ki?... Valla seni seviyorum İlker, unutma yeter.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Ata Sevgi / Marmaris
Bu akışkan ve güzel yazı için çok teşekkürler..Okurken gayet keyif aldım ama şahsi düşüncelerimle hiç örtüşmüyor o başka..Hayallerin peşinden koşmaktansa yere sağlam basmak bana daha mantıklı geliyor sonuçta herşey kısmettir bu hayatta.. " Her çözümsüzlüğün, bir çözümü vardır"sözü birbirine tezat birsöz.olumsuzlukla olumluluk birarada..çözüm derken insan olumlu sonuçları daha çok ümit ediyor ama herşeyde bir HAYIR vardır kelimeside boşuna söylenmemiş bence ))))
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Canan Piyale / Marmaris
Bu sözü şöyle ele almak gerek.Her çözümsüzlük eninde sonuda bir gün bir çözüme, BİR SONUCA ulaşır..Hani denir ya Hiç bir uçak havada kalmaz.Eninde sonunda yere iner, diye. Ama burda dikkat edilmesi gereken çözüm, geldiğine pozitif mi yoksa negatif mi olduğudur.Çünkü çözüm olumlu ya da olumsuz bir çözüm olabilir.Eğer olumlu ise söze denicek bir şey yok da ama çözüm olumsuz gelmişse o zaman olay tekrar kendine yani çözümsüzlüğe dönmüş demektir.Çünkü yaşamda öyle olaylar vardırki çözülseler de negatif biter insan keşke çözülmesydi de öyle sürseydi der. Düşünelim olay çözüme ulaştığında çıkan sonuç hüsransa, yani bizi üzüp, hasar verip kısaca olayın çözümü negatif olarak yerine gelmişse o zaman sonuca vardığımız çözüm olur mu?.. Ve işte bu noktada çözümsüzlüğün çözümü çözümsüzlük olduğunda... Boşverin haydi orayı düşünmeyelim zaten. Ama eminim bu noktada o çözümsüzlüklerde ölüp giden milyonlarca insan olmıştur ve olacaktır. Umalım çözümsüzlüklerin çözümü pozitif, olumlu yani gerçekten çözüm olsun. ÇÖZÜMSÜZLÜK DEĞİL.
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Ayşenur Ökten İZGİN / İZMİR
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales