Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HERKES AL’INA VURGUN KİMİSİ DE DİREĞİNE
HERKES AL’INA VURGUN KİMİSİ DE DİREĞİNE

                       Bir pazar kurulmuş Türkiye’de, satıcıları belli alıcılar perde arkasında…
                     
Tüm azmışların ağzından, oluk oluk sular akıyor!.. Mertlik, erkeklik sadece deyim olarak kalmış, kendini satmak tabiri caizse, moda olmuş…
                      
Bu dönem de ağzı olan konuşmuyor sadece, artık kalemi olan her şuursuz da, pervasızca yazıyor. Ne uğruna olduğu da meçhul çünkü paranın bile bir yere kadar çekiciliği vardır hayata.
                 
Neden mi yazıyorum bunları? Sadece kendimi rahatlatmak için! Okusunlar da kendilerine gelsinler diye bir derdim de yok çünkü yüreğini iki kuruşa satanlarda ar olmaz, namus olmaz, utanma ise zaten kapılarına bile uğramaz!
                 
Sabah Gazetesi’nin yazısında da belirttiği gibi kendi deyimiyle cahil ve kafasız köşe yazarı Engin Ardıç, yememiş içmemiş merak etmiş Ve: "Bayrakları bayrak yapan nedir? Bezi mi, direği mi, ipi mi, şekli mi?" demiş…
                     
Dünya üzerinde hangi milletin evlâdı, çıkıp da bayrağının rengini sorgular ki?
                 
Neden kırmızısının domatesten de gelebileceğini ima eder, neden tüm Ulusun gururla anlatabildiği hikâyelerini küçümser ki?.. Ya da birileri, “Saldır!..”dediğinde, nereye kadar dil uzatabilir ve bundan nasıl rahatsızlık duymaz ki?
                 
Son günler de Türkiye de, Milli diyebileceğimiz değerleri yerle bir etmeye çalışmak marifet sayılıyor bunu biliyoruz; ancak bilmediğimiz, bu marifet kimlere karşı kazanım olarak dönüyor? Daha farklı bir dille anlatmam gerekirse, bu değerlerin yıkılmasından kimler mutlu oluyor?
               
Türkler mi(?)..
               
 Dünya sıralamasında ikinci sıra da olan ve başarılarıyla gurur duyduğumuz ordumuz Türk Silâhlı Kuvvetleri’ni yerle bir etmeyi sahi Türkler mi istiyor?
               
Varsayalım bayrağımızın hiçbir hikâyesi olmadığı kabul edilse, rengi sadece iş olsun diye kırmızı oldu denilse, bundan mutlu olacak yine Türkler mi (!)..
               
Atatürk’ü topyekûn inkâr etsek, aslında hiç yaşamadı desek, dünyaya baş kaldırmış bir Atamız olmadığı için, daha mı huzurlu olacağız?..
              
Yine çok bilinmeyenli ve tek gerçekli sorular öyle değil mi?
               
Kim düşman kim dost yumak olup birbirine karıştığı, çözmesi neredeyse suç olmuş bir dönemden geçiyoruz, ne yazık ki…
                    Önceden ezberletilmiş gibi,  “Bayrakları bayrak yapan nedir?” diye soranlar çıktığında da sadece, “Direğidir efendim direğidir.” diyerek, "Siz ancak bu dilden anlarsınız." demek istiyoruz.                   
                             
                                                        Bige Aksoy  
    
                               03 Eylül 2011Cumartesi, Gökçeada
_________
İNANILMAZ AMA GERÇEK!
5 YILDIZLI 
İÇMELER
AQUA HOTEL 
HALKA AÇILDI!..
Ayrıntılar için lütfen linke tıklayın:
http://www.marmarisbulten.com/Haber/icMELER_AQUA_HOTEL_HALKA_AciLDi/

HERKES AL’INA VURGUN KİMİSİ DE DİREĞİNE
tarih Tarih: 04.09.2011, 15:37 okunma Okunma: 2252
Yorumlar
vatan hainlerine karşı iyi bir yazı yazmışsınız teşekkürler
Tarih: 04.09.2011 - 19:11 | Gönderen: FARUK ÜNVER
Ağzınıza, dilinize, elinize sağlık,sizi alkışlıyorum.....
Tarih: 04.09.2011 - 22:48 | Gönderen: belkıs hakan
Bayraklari bayrak yapan nedir ?Belki ilkokul talebesine sorsak cok daha iyi bilir ve anlatir ne oldugunu...Bayragini bayrak yapan millettir..elbette ki dunya da hic bir millet bayraginin rengini ,seklini sorgulamaz...emegine,kalemine saglik Bige Aksoy..Tesekkurler...
Tarih: 05.09.2011 - 01:04 | Gönderen: NUR NIEMELA - USA
Dünyada bayrağının değerini bilen ve anlayan tek millet Türklerdir. O bayrağın düşünce gayesi amacı, vatan toprağının her karışında yedi düvele karşı mücadele ruhu ve dökülen şehit kanlarının o bayrakta temsilidir. Al bayrağımız bağımsızlık ve özgürlüğümüzün resmi göstergesidir. İçte ve dışta bu vatanı bölüp parçalamak isteyen, Türkiye topraklarına göz diken, yüzümüze gülen ama ardımızdan terör odaklarını beslemektende geri kalmayan sözüm ona dost görünen ülkelerin, Türk Milletinin ruhunda varolan inanç ve iman gücünü zayıflatmaya yönelik söylemlerini, ağızlarından salyalar akıtarak "bez parçası-iplik-direk" sözleriyle aslında kendilerinde asla olmayan manevi gücümüzü bildiklerinden, bu yürekten gelen ve her Türk gencinin doğuştan, genleriyle bütünleşen bağımsızlık ve özgürlük düşüncelerini zayıflatmaya yönelik, bilinçli söylenen sözlerdir.
Bilmelilerki, ne bu vatanı bölebilirler, nede Türk milletinin bağımsızlığına engel olabilirler. Böyle söylemlerin Milletimizi zayıflatmasının aksine, daha güçlü kıldığını vurgulamak istiyor,
Bige Hanımı yazısından dolayı kutluyorum. Saygılarımla.
Tarih: 11.10.2011 - 05:00 | Gönderen: nihat semercioğlu
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales