Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
HALKÇI BELEDİYE HALKÇILIK VE HALK
HALKÇI BELEDİYE HALKÇILIK VE HALK

DİKKAT HER AN YENİ BİR HABER OKUYABİLİRSİNİZ!..

    Biz haftalık gazeteyiz derken; kimileri aylık, kimileri yıllık, kimileri de öyle bir gazete mi var?” dediler, soran dostlarımıza hatta ; “Yok yaa  Ata Sevgi mİ? O bu işleri bıraktı, çekti gitti Marmaris’ten..”  dediler. Benden, bizden hatta bu gazetenin gerçek sahipleri kabul ettiğim sizler için… Kimilerinin işlerine öyle geldi, yok kabul etmek, başkalarınada yok kabul ettirmek…

 Aslında hiç ayrılmadık sizlerden. Hoş görüyle dinledik ve  sadece çalıştık, işimizi yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Bir çoğunuzun yıllardır tanık olduğu gibi.

 Evet bu günlerde sizlerden aldığımız güçle daha da çok çalışıyoruz, sevgili okuyucularımız.

 Şu an okumakta olduğunuz sizin gazeteniz Bülten’ in elektronik kardeşi internette, www.marmarisbulten.com  adıyla yayım hayatına başladı.

 Artık yazdığımız yeni haberler, duyurular her an Marmaris’ten tüm dünyaya okunuyor.

Demek ki boşuna dememiş yaşayan bir Atamız, gazeteniz Bülten için; “Düşüncede Sıcaklık…”

 Bizlere inanıp güvenen herkese; bir kez daha binlerce teşekkürler, sevgiyle saygıyla.     

            
                        HALKÇI BELEDİYE HALKÇILIK VE HALK

    Ben halkçıyım, demek yetmez! “Kimin halkçı olup olmadığına halk karar verir.”

Marmaris Belediyesi İmara aykırı olduğu gerekçesiyle, Tetik Center’ı, 3 ay sonra  ikinci kez mühürleyerek kapadı. Peki neden? Sanmayın ki burada ne Tetik Center’ i, ne de yasa dışılığı savunacağım.Ortada bir usulsüzlük varsa tabii ki gerekli yasal müdahaleler yapılacak, aksaklık giderilecek ama sadece Tetik’ e değil, herkese ve zamanında.

 Düşünüyorum da Tetik Center yaklaşık 12 yıllık bina,  Belediye Başkanı Ali Acar ve ekibi göreve geleli de tam 4 yıl oldu… Peki yasalar sormaz mı hiç, “ Madem böyle bir usulsüzlük, imar yasası ihlali vardı da 4 yıldır neyi ya da neden beklediniz?..” diye…

 Kapatma olayının gerçek yüzüne bakalım birde…  Bana göre kapatma olayında gayrı resmi olsa da asıl muhatap, Tetik Center değil, yaklaşık iki yıldır binada kiracı olarak en üst katından yayım yapan, şu an için Marmaris’in tek yerel televizyonu Kanal 48…

    Kapatma işe yaradı mı peki? Televizyoncu meslektaşlarımız, mesleğin verdiği güçle sokaktan ve de Çadır Center’dan yayımlarına devam etmekteler, karada ve denizde savaşabilen amfibi komandolar gibi. Gazeteciliğin özü bu değil midir zaten, her şartta işini yapabilme anlayışı.

İşin ilginci bu ani gelişmelerle birlikte, eski adıyla Sun TV olan Marmaris TV yayıma girecekmiş önümüzdeki Şubat’ta.  Marmaris TV’ yi satın aldığı söylenilen isimlere baktığınızda en başta Ayhan Yalçın’ın (Ayhan Hoca) adı geçiyor. Ayhan Hoca da kim mi? Artık onu da Başkan Acar’a sorarsınız, iyi tanışırlar dertleşirler.…

Biliyorsunuz resmi müsabakalarda faullü dövüşenlere önce ihtar verilir, sporcu faullerinde ısrar ederse hakem tarafından diskalifiye edilir. Bu diskalifiye kimi zamanda ömür boyu men cezasına dönüşür.

Gerek yazılı gerekse görsel,  basın dünyası ve siyasetinde hakemi halktır, herhangi bir şahıs değil! Ve asla inisiyatif kullanmaz halk, zamanı geldiğinde gereğini yapar.

 Ne alaka mı? Önümüzdeki yıl müsabakaların finali… Af edersiniz yaa, yerel seçimler var diyecektim. ;)

 

CHP YENİ YÖNETİMİ VE SİYASET

Marmaris CHP’ de yönetim değişikliği, halkta bir merak uyandırırken, partililere de yeni bir heyecan kattı. Herkes bir merak içinde ilk sonuçları bekliyor, ” Bundan sonra Marmaris CHP de enişte kayınbirader başkanların keyfe keder hakimiyeti devam mı edecek yoksa “ Tüm partilerde olduğu gibi siyasetin gerçek hakimi olabilecek mi, CHP Marmaris İlçe Yönetimi?..” diye… Bizden duymuş olun.

 

DEMOKRASİ VE ŞEFFAFLIK BUNUN NERESİNDE?

Marmaris AKP önce gençlik kolları kongresi, geçtiğimiz günlerde de kadınlar kolu kongresi yaptı.

Her iki kongrede görüldüğü kadarıyla birlik beraberlik havasında tamamlandı. Her geçen gün partiye olan ilginin arttığı da dikkatimizden kaçmadı. Anlayamadığım, her iki kongrede de ısrarla şeffaflıktan, demokrasiden bahsedilirken tam oylamaya geçilecek, “Basın mensubu arkadaşlar ve misafirlerimiz! Sizleri kısa bir süre dışarıya alalım, çay kahve ikram edelim. Daha sonra tekrar içeri alacağız..”  anonsu (!)..

 Oylama biter ve bizler geri çağrılırız salona. Gerçi onu da anlamış değilim şu ana kadar, bitmiş kongre sonrası salonda ne işimiz var?.. Bir bilen varsa söylesin hayrına da, biz de öğrenelim…

KIZILAY’IN BİZLERE İHTİYACI VAR…

Türk Kızılayı Marmaris Şubesi dikkat çekici çalışmalara imza atıyor. Şu an için sadece 64 üyesi olduğunu üzülerek öğrendiğim, Kızılay’ın Marmarislilere acilen ihtiyacı var.

Yaklaşık 300 Bin YTL’ye mal olacak, Kan Merkezi’ni hizmete sokabilmesi için. Kan Merkezi hizmete girdiğinde sadece Marmaris’e değil, tüm Muğla’ya belki de Ege Bölgesi’ne hizmet verecek.

Kısaca; artık her an yeni bir doğal afet olacak psikolojisiyle yaşadığımız şu günlerde, acilen Kızılay’a üye olalım yardımlarımızı hızlandıralım. Olası bi doğal afet sonrası nasıl bakarız Kızılay’ın yüzüne?.. İyi hoş öyle bir afet sonrası Allah korusun, bırakın bakacak yüz, yaşayacak halimiz kalırsa!                                                      

                           Sevgiyle, saygıyla daha huzurlu günlere…

HALKÇI BELEDİYE HALKÇILIK VE HALK
tarih Tarih: 06.02.2008, 13:24 okunma Okunma: 2573
Yorumlar
SAYIN ATA SEVGİ BEY. SAMSUN'DA YAŞAYAN BİRİ OLARAK SİZE SADECE SAMSUN'DAN HABE3RLER GÖNDEREREK DESTEK OLABİLİRİM. ULUSAL BİR GAZETENİN SAMSUN MUHABİRİ VE SAMSUN YERELDE ÇIKAN BİR GAZETENİNİ DE KÖŞE YAZARI OLARAK YAŞAMIMI SÜRDÜRMEKTEYİM. MARMARİS'TE TANIDIĞIM ÜSTADIM DİYEBİLECEĞİM MEHMET EMİN BERBER VAR. SİZE YAYIN HAYATINIZDA BAŞARILAR DİLER, BOL OKURLU BİR GAZETE OLMANIZI TEMENNİ EDERİM. BEN ŞİMDİDEN GAZETENİZİ OKUMAYA BAŞLADIM. SİZİN MAKALENİZİNDE AKICI OLDUĞUNU İFADE EDEBİLRİM. UZUN BİR YAYIN YAŞAMI DİLEKLERİMLE SAMSUN'DAN SAYGI VE SEVGİLER SUNARIM...
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: MEHMET REBİİ ÖZDEMİR / Samsun
Ata Sevgi bey, Bülten gazetemiz için çok çok teşekkürler..İnanın her sabah ilgiyle okuduğum bir gazete oldunuz.Herşeyden öte bizim gazetemiz MARMARİS imiz..Ben sade bir türk vatandaşı olarak her türlü yorum ve yazılarımla sizlere destek vermekten geri kalmayacağım..Daha nice uzun ve başarılı yayınlara hep beraber inşallah..
Tarih: 00.00.0000 - 00:00 | Gönderen: Canan Piyale / MARMARİS
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales