Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GÜLSİN ONAY UNA GRAN PIANISTA
GÜLSİN ONAY UNA GRAN PIANISTA

             Dünya bu Türk’ü konuşuyor. Üç kıtada konserler zincirini sürdüren ünlü Piyanist’imiz Gülsin Onay 19 Ekim Pazartesi (bugün) İspanya’nın Madrid kentinde bir resital sunacak… 

                      Buenos Aires’teki ilk konseriyle manşetlere adını “büyük piyanist” olarak yazdıran Gülsin Onay, Arjantin ve Uruguay’da tüm müzik camiasının hayranlığını kazandı. 

                       Gülsin Onay ilk kez çıktığı Arjantin ve Uruguay turnesi kapsamında 5 Ekim’de Salta’da, 7 ve 13 Ekim’de Buenos Aires’te, 12 Ekim’de Montevideo’da ve son olarak da 15 Ekim’de Semana Musical Llao-Llao Festivali kapsamında konserler verdi. 

                        Ünlü virtuoz her konserinde müzikseverler tarafından yoğun ilgi ve coşkuyla karşılanırken, Latin Amerikalı müzisyenler ve eleştirmenlerin de hayranlığını kazandı. Carlos Ernesto Ure, La Prensa gazetesinde “Gülsin Onay, una gran pianista” başlığıyla yayınlanan yazısında “Büyük piyanist Gülsin Onay Buenos Aires’te, hem teknik hem yorum açısından hayranlık uyandıran özelliklerle bezeli bir resital sundu.” dedi. Arjantinli piyanist ve Piyano Öğretmenleri Derneği Başkanı Valentin Surif ise Büyükelçimiz Hayri Hayret Yalav’a katkıları için resmi bir teşekkür mektubu göndererek “Müzisyenler, profesörler, piyanistler ve eleştirmenler hepsi Gülsin Onay’ın, kendisini günümüzün en büyük piyanistlerinden biri yapan, yüksek sanatsal kabiliyeti üzerine hemfikir olmuşlardır.” diye yazdı. 

Gülsin Onay, büyük ses getiren Arjantin ve Uruguay turnesinin ardından 19 Ekim’de bir resital vermek üzere Madrid’e geçti. (AjansSevgi / Marmaris)

GÜLSİN ONAY UNA GRAN PIANISTA
tarih Tarih: 19.10.2009, 03:41 okunma Okunma: 2547
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales