Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GÖZLÜK SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM AÇIĞI VAR
GÖZLÜK SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM AÇIĞI VAR

              GÖZLÜK SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM AÇIĞI VAR

         Korsan ve seyyar gözlük satıcıları insan sağlığıyla oynuyor, kayıt dışı ekonomi büyüyor, Devletin acilen çözüm getirmesi gerek.…

 Ahmet Keskin / Marmaris

Marmaris Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’nda Optisyenlik programı öğrencilerine Optik sektöründe istihdam açığı, Gözlük camının üretim aşamaları, mezun olduktan sonra hangi alanlarda istihdam edebilecekleri konusunda bu gün (13 Mart 2008) okul kantininde  bir seminer verildi.

Altra Optik Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ den gelen konuşmacılar Ekim Somer, Altay Kaan Yılmazlar ve  Özlem Temel Demir, özellikle piyasada optisyen açığı olduğunu vurguladılar. 

Altra Optik Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ekim Somer yaptığı konuşmada; “Sektör içerisinde üretimde görev alacak tekniker, satış personeli, pazarlama sorumlusu, mümessil, optisyen, göz hekimi, optimetrist açığı var. Bu gün piyasada sizin gibi yetişmiş optisyenlerin olması gerektiği yerlerde; sadece kendi ticaretlerini düşünen insan sağlığına önem vermeyen, ehliyetsiz kişiler bu işi yapıyor. Artık bundan sonra onların yerinde siz optisyen adaylarını görmek istiyoruz. Mezun olur olmaz hemen mağaza açalım gibi bir düşünceniz olmasın. Okulda sadece bilimsel uygulamalarını öğreniyorsunuz, ticari bilginiz yetersiz kalıyor. Bir süre bu işi bilenlerin yanında işin ticaretini de öğrendikten sonra mağaza açmayı düşünebilirsiniz. Gözlük sektöründe korsan seyyar satıcıların önüne geçebilmek için devlete önemli görevler düşüyor. Öncelikle kayıt dışı kazancı önlemek, toplumu bilinçlendirmek gerekiyor. “ dedi. (AjansSevgi)

GÖZLÜK SEKTÖRÜNDE İSTİHDAM AÇIĞI VAR
tarih Tarih: 13.03.2008, 19:19 okunma Okunma: 2534
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales