Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GOOGLE’DA DÜNYA TURUNA ÇIKTI 15 YAŞINDA İLK ROMANINI YAZDI
GOOGLE’DA DÜNYA TURUNA ÇIKTI 15 YAŞINDA İLK ROMANINI YAZDI

Ata Sevgi
       Türkiye’nin en genç yazarı Rana Demiriz; yazdığı ilk romanını okuyucularıyla buluşturdu.
       Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi 9.Sınıf öğrencisi, 15 yaşındaki Rana'nın ilk kitabı “GÖLGEDEKİ IŞIKLAR” dün (18 Ocak 2009) 
basın toplantısıyla tanıtıldı.
      
Marmaris Öğretmenevi’ndeki toplantıda Marmaris Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi Müdürü Eren Ateş, Rana’nın resim öğretmeni Günseli Top, annesi Müge Demiriz ve babası Erdal Demiriz'de hazır bulundu.

         Resim yeteneğiyle, Marmaris’te bir çok sergiden tanınan Rana Demiriz, bu kez de sanatın edebiyat kolunda başarı göstererek, “Türkiye’nin en genç roman yazarı” ünvanını aldı.

         Amerika’dan İspanya’ya süren fantastik bir öyküyü anlatan romanı için Demiriz, hiç yurt dışına çıkmadığını ama Google Earth’tan dünyayı gezdiğini söyledi.
         
Demiriz’in Ayyıldız Yayınları’ndan çıkan 280 sayfalık romanı, Marmaris’te Konak Kırtasiye, Ataç Ofis Store ve Karya Kitaplığı’nda 14.- TL’den satışa sunuldu.
           Evinde 1500 kitabı bulunduğunu ve şu ana kadar 800 kitap okuduğunu söyleyen Rana Demiriz; yayıncısı Raşit Öztürk’ün ısrarla kitabın 2. ve 3. cildini de yazmasını beklediğini söylemesine rağmen, “Sanat hayatımda öncelikli tercihim resim.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

GOOGLE’DA DÜNYA TURUNA ÇIKTI 15 YAŞINDA İLK ROMANINI YAZDI
tarih Tarih: 20.01.2010, 02:48 okunma Okunma: 3144
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales