Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GÖKOVA KAVŞAĞI’NDA ANADOLU SERGİSİ
GÖKOVA KAVŞAĞI’NDA ANADOLU SERGİSİ

               Dünyaca ünlü Turizm merkezleri olan Marmaris, Bodrum ve  Fethiye’nin buluşma noktası olan, ayrıca İstanbul, İzmir ve Antalya karayolunu birleştiren Gökova Kavşağı; bulunduğu turistik nokta olarak, Anadolu Kültürü’nü dünyaya taşıyor...

Ata Sevgi   
               Aslen Nevşehir Avanos’lu olan Mustafa Çavuş; Avanos’taki aile atölyelerinde imal ettikleri onlarca toprak ve seramik el işi ürünleri turistlere satarak, üzerinde yüzyıllar öncesinden bilinen Anadolu desenleri, nakışları ve el işi boyama sanatını Avrupalılar’la tanıştırıyor.
                  Oğlu üniversiteyi kazanınca eşi ile Gokova’ya geldiğini söyleyen Mustafa Çavuş; “ Burada gördüğünüz gibi onlarca çeşit; toprak çaydanlık takımları, çeşitli aksesuarlar, duvar süsleri, şarap fıçıları ve destileri var. Biz bunları ailecek üretiyoruz. Süslemelerini ise gelinlik çağa gelmiş kızlarımız, büyük emek vererek tek tek ince ince sabırla yapıyorlar. Hemen hemen her milletten turistlerin geçiş noktası olduğu için satış sergimizi buraya açtık.” dedi.
                 “Aslında her şey para değil.” diyerek söze devam eden Mustafa Çavuş; ” Çoğu bilmez ama artık Gökova’da bir halk kütüphanesi oluşturduk. Belediye Başkanımız Durmuş Ali Sazaklı ve Gökova esnafları bir araya gelerek beldemize bir halk kütüphanesi kazandırdık. Özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımız kütüphaneden yararlanarak kitap okuyorlar, derslerini de yapıyorlar.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

GÖKOVA KAVŞAĞI’NDA ANADOLU SERGİSİ
tarih Tarih: 08.03.2010, 00:56 okunma Okunma: 2085
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales