Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GEÇEN HAFTA TEB KURBANI OLDUK…
GEÇEN HAFTA TEB KURBANI OLDUK…


TEB
yani Türk Ekonomi Bankası.
                Sizlerin desteğiyle her geçen gün dağıtım ağını genişleten sizin gazeteniz Bülten, maalesef geçen hafta yaptığı tanıtımlar ve reklamlarda, müşteriye sürekli “Pratik ve Hızlı Hizmet” taahhüdünde bulunan, TEB kurbanı oldu ve basılamadı, dağıtılamadı!..

                Nasıl mı?..  Tarih 4 Şubat 2010 Perşembe, Saat 19.50 sıraları. Gazetenin baskı bedelini TEB Kredi Kartı’yla ödemek için, TEB Marmaris Şubesi ATM’sinden hesabıma, kredi limiti farkı olan 550 TL yatırdım, keşke yatırmaz olaydım!..
                Ekranda bir yazı,” Merkezden yanıt alınamadı, lütfen kartınızı ve paranızı geri alınız.”
                Olağan dedim, kendi kendime ama o da ne?
Kart geri geldi ama para toz olmuş!..
              
Hemen sonrasında kartla hesabımı kontrol ettiğimde
İşte o an, zurnacının peşreve başladığı an!.. Hesap boş, para hesaba da işlenmemiş!..
                 Aceleyle, müşteri hizmetlerini aradım ancak 4 - 5 arama ve görüşme sonunda, sorunuma makul yanıt veren bir görevli; sorunun sistemden kaynaklandığını,
hesapta bir sorun olmayacağını, şube ATM sayımından sonra adı geçen paranın hesabıma işleneceğini, merak etmememi söyledi.
                5 Şubat 2010 Cuma sabahı tabii ki ilk işim bankaya gitmek oldu. Şubede görevli arkadaşlar tüm samimiyet ve özverileriyle yardımcı olmaya çalıştılar, hatta benden yazılı talimat alarak, olayın doğruluğunu teyid ederek, ilgili merkezlerine de elektronik ortamda mail olarak bildirdiler ve “ Ata bey büyük ihtimal bu hata, akşama kadar düzelir.”  dediler.

TEB TELEFON BANKACILIĞI TEK TARAFLI
               Artık sabahına da razıydım, ama nerde!..
               Aynı günün akşamında yine telefonla, Müşteri Hizmetleri Sendromum tekrar başladı, bir gün öncesine göre daha da şiddetli. Ama
hakkını da vermek gerekir, TEB Pratik Çözüm Hizmetleri’nin(!)..
………….
               _ “İyi akşamlar Ata Bey, sizi anlıyoruz,
biz şimdi bir kez daha ilgili yere acil notuyla durumunuzu bildiriyoruz ama malumunuz yarın hafta sonu tatili, mesai yok sorununuz ancak Pazartesi günü çözülebilinir.”
              Tabii içine düştüğüm sinir krizinin şiddeti her geçen an artıyor ve bir TEB ATM’ sinin gündüz kabusu gibi başıma çöreklenen,
günlerce uykusuz kalıp emek verdiğimiz gazeteniz BÜLTEN’ i, basım aşamasında durduran bu uygulamayı mantığım bir türlü kabul etmiyor, edemiyor!..
………….

              _ “ Alo Hanımefendi / Beyefendi nasıl olur ya, hafta 7 gün 24 saat müşteriden para tahsil edebiliyorsunuz ama pratik çözüm sunduğunuzu iddia ettiğiniz  müşteriniz için kendi içinizde, bir telefonla çözüm hizmeti sunamıyorsunuz!?.

         _ “Haklısınız Ata Bey ama sistem böyle işliyor, acil mail yazmamızın dışında bir şey yapamıyoruz.
          _ “Bakın siz görevinizi yapmaya çalışıyorsunuz, teşekkür ederim ama bankanızın şu an bana verdiği zararı, rakiplerim veremedi bu güne kadar… Beni anlıyor musunuz?..  Yani TEB, paramı resmen “sistem arızası adı altında gasp ediyor, ve siz ilgili, görevli olarak beklemekten başka bir şey yapamayacağımızı söylüyorsunuz?!. Nasıl iş bu
TEB telefon bankacılığı müşteri  ararsa, mevduat işlemi yapacaksa açık ama müşteri sorunu çözümü için o telefon kapalı?.. ”
           _ Haklısınız beyefendi ama yapacak bir şey yok, sistem böyle işliyor.
           Ve 8 Şubat 2010 Pazartesi.  Saat 13.00 gibi, 15.00 gibi ben yine bankadayım, o ana kadar da bir çözüm yok hala!.. Şube yöneticisi Uygun Bey’e; _Konuyla ilgili bir alo diyebileceğiniz merci gerçekten yok mu?” diye soruyorum,
umutsuzca bir kez daha…
           “_ Maalesef Ata Bey,
yok. Durumu ve sizin mağduriyetinizi tekrar tekrar ancak maille bildireceğiz…
…………..
             Saatler 17.30 gibi tekrar bankaya gidiyorum, artık
şiddetli Lodos’tan karaya vurmuş ve yelkenleri rıhtıma serilmiş bir yelkenli gibi.
             Paramın ancak o saatlerde tekrar hesabıma yattığını öğreniyorum. Tabii okuduğunuz bu gazeteyi; yine yeniden baştan hazırlayarak ve
Milyar TL ötesi zarar, iş ve zaman kaybıyla…
            Böyle bir sorunu siz yaşasaydınız, doğal olarak çözüm için, bir umut biz gazetecileri arardınız. Peki ben kimi arayayım şimdi, bilen var mı?..
            Gerek mesleki itibar gerekse ekonomik ve zaman kayıplarım için
TEB ‘le ilgili yasal haklarımı kullanacağımı bildirmekle birlikte; her şeye rağmen ellerinden gelen yardımı yaptıklarına inandığım, sorunu çözmek için çaba gösteren TEB Marmaris Şube Çalışanlarına da, ayrıca canı gönülden teşekkür ediyorum.

GEÇEN HAFTA TEB KURBANI OLDUK…
tarih Tarih: 09.02.2010, 10:54 okunma Okunma: 2788
Yorumlar
Ata bey öncelikle geçmiş olsun. Benim merak ettiğim bu bankamatikler banka müşterine her türlü sıkıntıyı yaşatırken, neden hiç fazla para vermezler veya müşterisinin lehinde bir hata yapmazlar.
Bu da bir taktik olsa gerek.
Kapitalizmin dev çarkları arasında kalan ve tabiri caiz ise denizde damla olan senin benim gibilerinin sesini duyabileceklerini hayal bile edemiyorum. Gecikmeli de olsa paran hesabına geçtiyse şükret dostum. Aksini bir düşünse elde edeceğin koskoca bir hiç ve sinirden tansiyonu fırlamış Ata olacaktı ortada. tekrar geçmiş olsun arkadaşım.
Tarih: 09.02.2010 - 10:41 | Gönderen: Cahit Sarıbey
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales