Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GELECEK İÇİN GEÇMİŞİ ÖĞRENDİLER
GELECEK İÇİN GEÇMİŞİ ÖĞRENDİLER

GELECEK İÇİN GEÇMİŞİ ÖĞRENDİLER

 

Ata Sevgi / Aliağa  - İzmir

Türk Eğitim Derneği (TED) Aliağa Koleji’nden 30 öğrenci, Bergama Müzesini ziyaret ederek, Bergama Uygarlık tarihini yakından tanıma fırsatı buldu. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği “Antik kentleri seviyorum.” projesiyle öğrencilere tarihi sevdiren Kolej, bu kez de Uygarlık tarihinin en önemli medeniyetlerinden Bergama tarihini yakından inceledi.

Aliağa Ticaret Odası Basın Müşaviri Ali Osman Karatekin’nden bugün (17 Nisan 2009) alınan bilgiye göre; TED Aliağa Koleji Öğrencilerini karşılayan Bergama Müzesi Sanat Tarihi Uzmanı Nilgün Ustura, öğrencilere müzeyi gezdirdikten sonra Asklepion’u ve Kızılavlu’yu gezdirerek bilgiler verdi. Geziden önce TED Aliağa Koleji’nde Anadolu tarihi hakkında teorik bilgiler veren Ustura, bu kez öğrencilere binlerce yıllık insanlık tarihine tanık olan tarihi mekânlarda yaşam boyu unutamayacakları bir gün yaşattı.

Gezide öğrencilere TED Aliağa Koleji Genel Koordinatörü ve Lise Müdürü Alpaslan Özbay, İlköğretim Müdürü Orkun Karapostal, proje sorumlusu okul öğretmeni Emine Tecimer Kutluk da eşlik etti.

TED Aliağa Koleji Vakfı Başkanı Adnan Saka, öğrencilerin sosyal ve sanatsal etkinliklerde yer almasının kişisel ve yaşam boyu gelişimlerine büyük etkisi olduğunu belirterek, “Geçmişi bilmeyen geleceği iyi kuramaz. Tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkarak, öğreterek Öğrencilerimizi, bu topraklarda binlerce yıldır insanlığın adam adım oluşturduğu uygarlığın birer tanığı yapıyoruz. Öğrencilerimizin dünya uygarlık tarihini oluşturan Bergama’daki kültürel mirası yakından görmeleri yaşam boyu onlara çok şey katacaktır” dedi.

TED Aliağa Koleji, Kültürel faaliyetleri ile ilgili çalışmalarını İzmir Tepekule İş Merkezi’nde sergileyecek. Kolej ayrıca 24 Nisan’da TUYAP Kitap Fuarında düzenleyeceği konferansla okulun ve öğrencilerin çalışmalarını İzmirliler ile paylaşacak. (AjansSevgi)

GELECEK İÇİN GEÇMİŞİ ÖĞRENDİLER
tarih Tarih: 17.04.2009, 15:54 okunma Okunma: 1753
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales