Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
GEKA 16 MİLYON TL BÜTÇEYLE PROJELERİ BEKLİYOR
GEKA 16 MİLYON TL BÜTÇEYLE PROJELERİ BEKLİYOR

                     Proje  kaynağının 9 Milyon TL’si  belediyeler ve il özel idarelerince üretilecek projeler için, 7 Milyon TL’si de da sivil toplum kuruluşları ve KOBİ’ler için harcanacak.
          
Projeler için 10 Şubat 2011 tarihine kadar başvuru yapılabilinecek. Projeler için verilecek kaynağın asgari tutarı 50 bin lira, azami tutarı da 600 bin lira olabilecek…

Ata Sevgi
                 Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA)’nın, 2010 yılı mali destek programları kapsamında 16 milyon TL toplam bütçeli, İktisadi Kalkınma Mali Destek Programı bilgilendirme toplantısı Kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kuruluşlarının müdürleri, mesleki kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin  katılımıyla Muğla Valiliği’nde yapıldı.       
                    
Muğla Valiliği’nden dün (13 Aralık 2010) verilen bilgiye göre; toplantının açılışında konuşan Muğla Valisi Fatih Şahin, “Ülkemizde kalkınma ajansları yeni kurulan kuruluşlar. İlk defa Adana, Mersin ve İzmir gibi illerde, daha sonra da diğer bazı illerde kuruldu. GEKA da, Muğla, Aydın ve Denizli illerini kapsamı içine alıyor. GEKA bugüne kadar alt yapı çalışmalarını tamamladı. Geçtiğimiz hafta içinde de, proje teklif çağrısı yapıldı. Yani GEKA fiili olarak çalışmasına yeni başlamış oldu. Biz Muğla ilinden sorumluyuz. Onun için de, ilgili teklif çağrısına, Muğla ilinden çok sayıda, nitelikli projeyle ve formatına uygun olarak katılmak durumundayız.
  
             Bu bir yarıştır. Aynı şekilde Aydın ve Denizli illeri de bu yarış içindeler. Üretilen projeler, bağımsız değerlendirmeciler tarafından değerlendirildikten sonra, GEKA’ın kaynak desteği vereceği projeler belirlenecek. GEKA tarafından 16 trilyon liralık bir teklif çağrısı yapılmış bulunuyor. Ayrılan kaynağın 9 trilyon lirası belediyeler ve il özel idarelerince üretilecek projeler için, 7 trilyon lirası da sivil toplum kuruluşları ve KOBİ’ler için harcanacak kaynağı oluşturuyor.
                  
 Belediyeler ve il özel idareleri için üretilecek projelerin % 75’lik bölümü, sivil toplum kuruluşları için üretilecek projelerin de % 90 yakın bölümü GEKA tarafından karşılanacak. Bu güç birliği ve işbirliği oluşturulması ve halkın teşvik edilmesi de, büyük önem arz ediyor. Vilayet olarak, anlaşılmayan konularda DPT ve diğer ajanslara sorma yönüne gideceğiz. Amacımız, Muğla ilinin bu kaynaktan en azami bir şekilde faydalanması ve ilimizin en azami şekilde kalkınmasının sağlanmasıdır.” dedi.
                   
GEKA yetkililerinin verdiği bilgiye göre; Projeler için 10 Şubat 2011 tarihine kadar başvuru yapılabilinecek. Projeler;Sağlıklı ve yaşanabilir bir çevre için altyapı ve iyileştirme faaliyetlerini kaplaması, Turizmin çeşitlendirilmesine, verimliliğin arttırılmasına ve mevcut turizm alanlarının iyileştirilmesine yönelik altyapı çalışmaları, Bölgenin endüstriyel üretim ve hizmet altyapısının güçlendirilmesi, Kentsel ve kırsal alanlardaki sosyal altyapının iyileştirilmesi ve modernizasyonu gibi konuları yer alacak. Projeler için verilecek kaynağın asgari tutarı 50 bin lira, azami tutarı da 600 bin lira olabilecek. (AjansSevgi / Marmaris)

GEKA 16 MİLYON TL BÜTÇEYLE PROJELERİ BEKLİYOR
tarih Tarih: 14.12.2010, 14:30 okunma Okunma: 1879
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales