Marmaris Bülten
MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
FİTRE VE ZEKATLAR THK'YA
FİTRE VE ZEKATLAR THK'YA

FİTRE VE ZEKATLAR THK’YA

Türk Hava Kurumu Marmaris Şube Başkanı Mehmet Hasbioğlu yaptığı basın açıklamasında, fitre ve zekatların THK’ya verilmesinin ülke geleceğine katkı olacağına dikkat çekti ve ” ULU ÖNDER ATATÜRK’ ün ‘ İSTİKBAL GÖKLERDEDİR.’ özdeyişi ile kurulan TÜRK HAVA KURUMU geçmişten aldığı güçle ve siz değerli yurttaşlarımızın destekleri ile bugünlere gelmiştir.

Bugün orman yangınlarında, yangın söndürme uçaklarımız yangına müdahale etmektedir. Bu amaçla da 5 ADET, hem karaya hem de suya inebilen ( amfibik ) YANGIN SÖNDÜRME UÇAKLARI alınarak hizmete sokulmuştur. Milletimizin yardımları ile daha fazla uçak alınarak YANGIN SÖNDÜRME UÇAK FİLOSU oluşturulacaktır ve ormanlarımızın yanmasına engel olunacaktır.

Yaklaşan Ramazan Bayramı nedeni ile FİTRE ve ZEKATLARINIZI Türk Hava Kurumu’na vermenizi bekliyoruz. Bu amaçla TANSAŞ önüne stant açtık ve arife gününe kadar da standımız açık olacaktır.

2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu gereğince, fitre-zekat ve kurban derisi toplama yetkisi sadece Türk Hava Kurumu’na verilmiştir. Bu nedenle T.H.K. devletin beş ayrı kurumu adına vermiş olduğu yasal bir görevi yerine getirmektedir.

Toplanan gelirlerin; % 50’ si yardımın toplandığı il ve ilçelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına, %   4’ ü Türk Kızılay’ına, %   3’ ü Çocuk Esirgeme Kurumu’na, %   3’ ü Diyanet Vakfına, % 40’ ı ise Türk Hava Kurumu’na aktarılmaktadır. Böylelikle gönüllü olarak verdiğiniz fitre, zekat ve kurban derileri ile aynı anda beş kuruma bağış yapmış oluyorsunuz.” dedi. (AjansSevgi / Marmaris)

FİTRE VE ZEKATLAR THK'YA
tarih Tarih: 10.09.2009, 15:03 okunma Okunma: 1672
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales