Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
FETHİYE'DE 1. LİKYA MACERA YARIŞI
FETHİYE'DE 1. LİKYA MACERA YARIŞI

FETHİYE’DE

1. LİKYA MACERA YARIŞI

            Likya Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü ile Macera Akademisi’nin birlikte düzenledikleri “1. Likya Macera Yarışı” 20-21 Haziranda Fethiye’de düzenlenecek.

            Fethiye’nin benzersiz coğrafyasında 2 gün sürecek olan yarış koşu-yürüyüş, yön bulma, dağ bisikleti, ip inişi, ip geçişi, deniz kayağı ve sürpriz etaplardan oluşuyor. Yarışmacılar bu etaplarda 2 gün boyunca zorlu arazi ve atmosfer koşullarında dayanıklılarını sınayacaklar.

 
            Yarışmacılar 2 ve 4 kişilik takımlar halinde zor, orta ve kolay parkurda mücadele edecekler. Yerli ve yabancı 200’ü aşkın maceracı sporcunun katılmasının beklendiği yarışın uzun parkurunda toplamda 34 km bisiklet, 38 km patika koşusu, 8 km deniz kanosu, 150 mt şelale inişi, yüzme, akıl oyunları gibi zorlu etaplar geçilecek. Yarışmacıların ikinci gün yapacakları 150 mt.lik şelale inişi bu güne kadar macera yarışlarında gerçekleştirilen en uzun ip inişi olacak ve Türkiye rekoru olarak kayıtlara geçecek.

            Yarışmacı ve izleyicilerimiz ücretsiz kamp ve WC-Duş imkanlarından Kayaköy Han Camping sponsorluğunda yararlanabilecekler.

            Likya Macera Yarışı'nın tüm etapları, TRT ekibi tarafından katılımcılarla  yapılacak röportajlar eşliğinde kaydedilecek ve haber bültenlerinde yayınlanacak. Buna ilaveten belgesel haline getirilerek temmuz ayının ilk yarısında TRT Türkiye Kanalı Alternatif Turizm kuşağında yayınlanacak.

            Yarışmada dereceye girenler Lykia World Ölüdeniz Tatil Köyü'nde konaklama, Ikarus ile yamaç paraşütü, Divers Delight ile dalış turu gibi çok sayıda hediye katılımcıları bekliyor. Ayrıca ödül törenini takiben canlı rock grubu eşliğinde bir de kutlama partisi düzenlenecek.
Yarışma ile ilgili daha detaylı bilgi için  
www.lycianchallenge.com adresi ziyaret edebilir.(AjansSevgi / Marmaris)

 

Bilgi için:  Murat Yılmaz

0532 345 99 03  muratyilmaz13@gmail.com  

 

MACERA YARIŞI NEDİR?

 

        Macera yarışları, organizatör tarafından önceden belirlenmiş bir etap ve zaman kısıtlaması çerçevesinde, genelde doğal ve ıssız yerlerde düzenlenen, koşu, dağ bisikleti, kano, orienteering, yüzme, tırmanış, ip inişi gibi birden fazla sportif disiplini içeren özel yarışmalardır.

ORGANİZATÖRLER…

          2008 yılında Fethiye’de Dağcılık, doğa sporları ve spor tırmanış alanlarında faaliyet göstermek üzere kurulan Likya dağcılık ve doğa sporları ihtisas kulübü doğa sporlarını yaygınlaştırmak, gençlerin ve çocukların fiziksel ve zihinsel olarak gelişimine yardımcı olmak, çevre bilincini geliştirerek, çevrenin korunmasına katkı sağlamak amacı gütmektedir.

          Kuruluşundan bu yana ülkemizin dağlarına yapılan bir çok tırmanışın yanı sıra, “Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası 2.ayak yarışması” ve “1.Gezici Dağ Filmleri Festivali” gibi alanında ilk olan pek çok organizasyona imza atmıştır. Fethiye’nin tarihi, turistik ve doğal dokusunun yanında önemli bir alternatif turizm merkezi olmasına özel önem gösteren kulüp bu amaçla Fethiye coğrafyasında macera sporlarının yapılması ve uluslar arası alanda ülke ve bölge tanıtımının gerçekleştirilebilmesi amacıyla  “Likya Macera Yarışı”nı düzenlemektedir.

           Macera Akademisi, 2004 yılından bu yana doğa sporları tekniklerinin kullanıldığı etkinlikler  yoluyla insanları doğaya yakınlaştırmaya gayret ediyor.. Bu amaçla şirketlere çeşitli takım çalışması oyunları, şirket kulüpleri, lansmanlar, şirket toplantıları, motivasyon geliştirici etkinlikler , kurumsal eğitimler organize ediyor. Buna ilaveten macera yarışı organizasyonları, çocuk, genç ve yetişkinler için doğa sporları okul ve kampları, lojistik ve etkinlik kiralaması/danışmanlığı hizmetleri veriyor.

FETHİYE'DE 1. LİKYA MACERA YARIŞI
tarih Tarih: 19.06.2009, 16:00 okunma Okunma: 3402
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales