Marmaris Bülten
MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!.. MARMARİS GÖZLÜKÇÜ MY DENİZ OPTİK SGK İLE ANLAŞMALI
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
FESTİVALE NE GEREK VAR HER HALİMİZ FESTİVAL(!)
FESTİVALE NE GEREK VAR HER HALİMİZ FESTİVAL(!)

    İnanın haberi alan potansiyel turist diye tanıdığımız her Avrupalı vatandaş, şaşırmıştır ve hala da inanamayıp gülüyordur bi tarafıyla kahkahalarla…” Nasıl olur, böyle bir tanıtım fırsatı nasıl kaçırılır bile bile?” diye. Gerçeğin farkına varıp elimizi çabuk tutmazsak; “ her an Yunanistan, İspanya gibi ülkelerin birinden  bir “ Uluslar arası Denizcilik Festivali Daveti” alabiliriz Türkiye olarak… Şakası bile çok korkunç… Düşünsenize ilk yapan siz olacaksınız, “Nasıl daha güzelini hazırlayıp geleneksel hale getirebiliriz?” diye düşünmeniz gerekirken, birileri çıkacak ne gereği var diyecek?..

 

     Yıl 2005 Marmaris Türkiye’de,  belki de dünyada bir ilki gerçekleştiriyor, Uluslararası 1. Denizcilik Festivali’yle. O günün şartlarında; Genelkurmay Başkanlığının desteği, Kaymakamlık, Marmaris’teki Meslek Odalarının, diğer sivil toplum örgütlerinin, hatta gönüllü emek veren öğrencilerimizin unutulmaz çalışmalarıyla… Birileri nedense hiç mutlu olamıyor, bütün Marmaris elbirliğiyle bir şeyleri başarmanın tatlı yorgunluğunu, mutluluğunu yaşarken.

 Hatta Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar sanki bir şeyler ima edercesine,

” Etkinliklerin her ne kadar yüzde seksenine katılamasam da…” sözlerini kullanıyor, festivalin son günü basına teşekkür konuşmasında.

   Ve iki yıl sonrası festivalin 2.sinin yapılacağı umudunu taşırken, O da ne, festival erteleniyor ve aniden belediyenin “1. Gençlik ve Bahar Şenliği” ortaya çıkıveriyor, hem de festivalin yapılması düşünülen tarihlerde… “Uluslararası Tanıtım” düşüncesi, imece usulü herkesin katılımının sağlanacağı dışa genişleyen bir spiral olması gerekirken, “Şenlik” düşüncesiyle, inadına içe dönük zamanla kendini yok edecek şekle sokuluyor.

İptal kelimesini kabul etmiyor ve ikinci kez ertelendi diye düşünüyorum!..

   Baştan bu yana Festival konusuna özveriyle emek veren Kaymakam Özdemir’in de söylediği gibi, “İnşallah 2009, olmaz sa. 2010’ da ama mutlaka yapılmalı, elbirliğince de sonraki yılarda da sürdürülmeli.”  Ve evlere şenlik olan “ Gençlik ve Bahar şenliği de festival kapsamına alınmalı. Güzel Marmaris’imiz, Türkiye’miz  tanıtılacaksa, hem iç hem dış pazara el birliğiyle tanıtılmalı…

 
 
 TÜRBAN KONUSUNDA YORUMSUZ

 
 
 İnternet ortamında iletişim oldukça hızlandı. Zamanınız da müsaitse, her an yeni bir bilgi alabiliyor ya da iletebiliyorsunuz..

 Son günlerin tartışma ötesi, neredeyse milletimizi iki zıt kutupa ayıran Türban’ la ilgili bana ulaşan karikatürü sizlerin yorumuna bırakıyorum, ama şimdilik…

FESTİVALE NE GEREK VAR HER HALİMİZ FESTİVAL(!)
tarih Tarih: 08.02.2008, 10:57 okunma Okunma: 2019
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales