Marmaris Bülten
DATÇA YAPI MARMARİS ELEKTRİK İNŞAAT MALZEMELERİ TIKLAYIN  PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
Emekçi Kadınları Acar bile Gölgeleyemedi
Emekçi Kadınları Acar bile Gölgeleyemedi

EMEKÇİ KADINLARI ACAR BİLE GÖLGELEYEMEDİ!..
            Marmaris Yalı Lions Kulübü’nün düzenlediği;
 “Emekçi Kadın ve Sanat - Bir Yazar Bir Ressam ”  konulu etkinlikte; Açılışı gölgeleyen Başkan Ali Acar’a rağmen, Marmaris’in  First Lady’si Hülya Tugay’dan Muhteşem Final!..

            Marmaris Yalı Lions Kulübü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen, “Emekçi Kadın ve Sanat - Bir Yazar Bir Ressam ”  konulu etkinlik; açılışı yapan Marmaris Belediye Başkanı ve 30 Mart seçimlerinde  yeniden CHP Belediye Başkan Adayı  olan Ali Acar’ın gaflarına rağmen hedefine ulaştı.
            Etkinlikte; İstanbullu Yazar Emel Seçen "Meşk - i Nar" adlı kitabıyla ve Antalyalı Ressam Filiz Hancı da "Kadın" konulu 18 tablosuyla, 3 gün boyunca  Marmarisli sanatseverlerle buluştu.
            Aegean Park Hotel’in ana sponsorluğunda gerçekleşen
etkinliğin açılışını Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral’ın yapması beklenirken, hemen öncesinde Kaymakam Saral’ın Tokat Valiliği’ne geçici görevle atanması sonucu, yerine vekaleten atanan Muğla Vali Yardımcısı Kamil Köten, açılışa katılabileceğini söyledi.

            Artık ne olduysa ne konuşulduysa; 7 Mart Cuma günü Saat 16.30’da, açılışı yapması beklenen Vali Yardımcısı Köten’in de, etkinliğe katılmayacağı çünkü Marmaris Yalı Lions Kulübü tarafından, açılışı yapması için Marmaris Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Acar’dan  söz alındığı bilgisinin Vali Yardımcısı Köten’e ulaştırıldığı öğrenildi.
            Saatler 17’yi gösterirken; Marmaris Esnaf Sanatkarlar Odası ve Muğla Esnaf Odaları Birlik Başkanı Şükrü Ayyıldız’ın da onurlandırdığı etkinlikte;  ekibiyle birlikte gelen etkinliğin zorunlu açıcısı Acar; açılış sonrası sergiyi gezerken, tamamı kadınlardan oluşan Yalı Lions Kulübü üyelerinin, nü tablolar önünde bir hatıra fotoğrafı isteğine karşılık, aniden etkinlik koordinatörü Gazeteci Ata Sevgi’yi işaret ederek, ”Burada basın var, ajan var olmaz!.. Kim bilir sonra ne yazar, olmaz!..” diyerek, zaten soğuk olan ortam havasını, buz kestirdi.
               Yine hemen sonrasında da Başkan Acar’ın çıkışını hoşgörüyle karşılayıp sessiz kalan Gazeteci Sevgi’nin, “Sayın başkanım; size beğeneceğiniz bir tabloyu almanızı önerelim.” davetine karşılıkta, yine yüksek sesle; “Senin önerdiğin hiç bir şeyi yapmam ben!” diyerek cevapladı.
            İyice gerilen ortamda sessizlik hüküm sürerken Başkan Acar bu kez de  evsahibi olan Yalı Lions Kulübü yöneticilerine teşekkür edip gitmek yerine; kendisini kapıda bekleyen Belediye Fen İşleri çalışanlarını içeri çağırarak, otel lobisini, belediye makam odasına çevirdi.
BAŞKAN ACAR GİTTİ SÖYLEŞİ BAŞLADI
            Yaklaşık 100 kişinin  sessiz bir şekilde ne olacağını beklediği bir anda, saatler 18’i gösterirken başkan Acar etkinlik alanından ayrıldı ve programda yer alan Yazar Emel Seçen’in, “Emekçi Kadın ve Atatürk” konulu söyleşisi başlayabildi.

            Konukların tedirgin bekleyişi arasında etkinliği onurlandıran MHP Belediye Başkan Adayı Zafer Alkan ve eşi Zeycan Alkan imzalattıkları kitapların yanı sıra aldıkları bir tablo ile ve arkasından gelen etkinliğin ikram sponsoru da olan DP Belediye Başkan Adayı Mustafa Karacan; ekibiyle ortamın sıcaklığını yükseltirken, konukların da rahat bir nefes almasını sağladılar.

            İkinci gün ise Emekçi Kadınlar bu kez Marmaris Sivil toplum Örgütleri’nin akınına uğradılar. Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Marmaris Şubesi üyeleri, Kimsesizler ve Güçsüzler Vakfı Marmaris Şubesi Üyeleri ve Marmaris halkından onlarca kişi “Emekçi Sanatçılar”ı ziyaret ederek, katkıda bulundular.
GERGİN BAŞLAYAN AÇILIŞA MUHTEŞEM FİNAL
           
Her türlü siyasi çekişmeye rağmen;  Marmarisliler’i siyaset üstü birleştiren etkinlikte, son gün muhteşem bir sürpriz yaşandı.
            Marmaris’te genelde bu tip ortamlardan uzak duran AK Parti Marmaris Belediye Başkanı Adayı aynı zamanda İngiltere Fahri Konsolosu olan turizm elçisi Doğan Tugay’ın eşi Marmaris’in First Lady’si Hülya Tugay, kapanış öncesi yaptığı ziyaretle, etkinliğe damgasını vurdu. Tugay'ın Etkinlik Kapanış hazırlıkları başlamadan hemen öncesinde gerçekleşen bu sürpriz ziyaretiyle; Acar gölgesinde başlayan “Emekçi Kadın” etkinliği, Tugay’ın Ressam Hancı’ya ait bir tablo alması ve Yazar Seçen’in kitabını imzalatmasıyla muhteşem bir finalle son buldu.
(Ata SEVGİ -AjansSevgi Marmaris)

MARMARİSLİLER'E ÖNEMLE DUYURULUR!..
http://www.marmarisbulten.com/Haber/Secimler_Oncesi_Marmarislilere_Onemle/

Marmaris ve Tüm Ege'de Her gün bir Yenigün! 
Gazete bayinizden istemeyi unutmayınız!...

MÜŞTERİLERİNİZİN SİZE
ULAŞMASINA KESİN ÇÖZÜM bir tık yeter!
http://www.marmarisbulten.com/Haberler/is_Dunyasi_Rehberi/

Emekçi Kadınları Acar bile Gölgeleyemedi
tarih Tarih: 13.03.2014, 23:47 okunma Okunma: 2249
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales