Marmaris Bülten
 PİZZA LUNA Paket Servis TIKLAYIN MARMARİS'TE BOTOX LAZER EPİLASYON ORGANİK SAÇ TIKLAYIN!..
Your Voice Your Newspaper... From Marmaris to The World
EVLERE ŞENLİK MECLİSİMİZ VAR
EVLERE ŞENLİK MECLİSİMİZ VAR

(11 Şubat 2010, Bülten Gazetesi)

           Burası Marmaris… 
           
Marmaris Belediye Meclisi Şubat Ayı olağan toplantısı sonrası, CHP’li Başkan Ali Acar; devam etmekte olan Yat Limanı (Kısayalı) düzenleme projesi ile ilgili şikayetlerini dile getiriyor, basının önünde. Ve AK Partili meclis üyelerinin, projeyle ilgili kendisini ağır cezada yargılanmak üzere şikayet ettiklerini, bu davranışlarıyla da hizmeti engellediklerini söylüyor…
            
Israrla söz isteyen AK Parti’li Meclis Üyeleri Mustafa Karacan ve Abdüllatif Hıdır’a, “Toplantı kapanmıştır.” diyerek,  ne cevap ne de söz hakkı tanımıyor!?.
            
Ve hemen sonrasında AK Partili Meclis üyeleri topluca salonu terk ederken de; “Siz gidin kumda oynayın.” ,  “…. kervan yürüyor!..” gibi imalı sözlerle konuşmaya devam ediyor,  Başkan Acar.
               
 İlgili haberimizden anlaşılacağı gibi sonrasında AK Parti’li meclis üyeleri, bu kez mecliste tanınmayan cevap haklarını, parti binalarında yaptıkları basın toplantısıyla kullanıyorlar.
……….
             
Zor geçen günler sonrası sizlere bu gazeteyi yetiştirebilmek çabasıyla , meclis toplantısını doğrudan kendim takip edemedim aslında, ama işte basının gücü! Yerel televizyonlar o kadar çok işlediler ki bu konuyu, izlediğim kadarıyla olanlar bunlar.
                
Ya sonrası?.. Marmaris bu meclis toplantısı konuşmalarıyla alaycı bir şekilde çalkalanırken; adını burada veremeyeceğim, öncesinde CHP’de yöneticilikte yapmış olan, çizgisinden ve partisinden asla taviz vermeyeceğine inandığım CHP’li bir arkadaşım, istemeyerek te olsa içinden geçenleri söylüyor; ”Bak Ata, beni bilirsin tanırsın. Bugün bile benim oyum AKP’ye asla gitmez ama o meclis toplantısı görüntülerine tanık olunca şaşırıp kaldım. Başkan Acar sanki sokaktaymışçasına rahat bir tavırla, istediği gibi alaycı hakaretlerde bulunurken, asla sevmeyi bile düşünemediğim AKP’li meclis üyeleri, söz hakkı bile verilmemesine rağmen büyük bir nezaketle, olgunlukla salonu terk ettiler.  Kim kimdir, anlayamadım?..” diyor.
                 
Sonrasında konuyla ilgili yapılan  açıklamalarda;  işin içine “Fantezi kurmak” ta giriyor ama gerçek fanteziciler kim, hala anlayabilmiş değilim!.. Bilen varsa bize yazsın lütfen…

TGB GENÇLİĞİ VE MARMARİS TURİZMİ
              
Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi, çoğunluğu artık üniversiteli olan gençler; 8 Şubat’ta, içerisinde 4 Bin askerle Marmaris’e gelen Amerika Donanması’nın en büyük uçak gemisi  USS Enterprise’i, Amerikan askerlerine yumurta atarak  protesto ettiler. Göz altına alınan 10 genç, 1 günlük nezarette kaldıktan sonra çıkarıldıkları savcılıkça serbest bırakıldı. TGB’li gençlerin bu eylemi, ulusal basında da geniş yer buldu.
                  
Bunlar olayın görünen kısımları. Bir de görünmeyen kısmına bakalım isterseniz. Gençler gözaltı sonrasında götürüldükleri karakol önünde; bir kısım çarşı esnafının tepkisiyle karşılaştılar. Esnaf büyük umutlarla hazırlandığı, para kazanmayı beklediği Amerikan askerlerine karşı,  bu protestoyu bir türlü kabullenmek istemiyordu ve gençlere karşı haykırıyordu neredeyse; “Aylardır siftahımız yok, çeklerimizi, kiralarımızı ödeyemiyoruz, böyle bir günde ne yapıyorsunuz, kimsiniz siz!?. 
                   
Şimdilerde, Amerikan askerlerinin Marmaris’te kaldığı 3 günlük sürede yaklaşık 3 ila 5 Milyon Dolar para harcadığı konuşuluyor. Allah bereket versin Sevgili Marmaris Esnafı, dileğimiz bunca sıkıntıya rağmen umutla beklediğimiz 2011 Turizm Sezonu’nda herkesin daha güzel işler yapıp sıkıntılarından kurtulması…
                
Ve gözaltı sonrası serbest bırakılan gençlerin son sözü ne oldu biliyor musunuz; “Turizmi bu hale getirenler, esnafı Amerikan askerlerinin parasına muhtaç edenler utansın!..
                
Peki sizce asıl suçlu kim?.. Protestocu gençler mi, yoksa?...

                                                GÜNCELİTE – Ata Sevgi

EVLERE ŞENLİK MECLİSİMİZ VAR
tarih Tarih: 19.02.2011, 12:14 okunma Okunma: 1845
Yorumla
Ad Soyad
E-Posta (yayınlanmayacaktır)
Yorumunuz
Güvenlik Kodu
  
2010 ales